روز مجلس
1388/07/26 15:48:00
سرویس صحن

انتقاد نماینده سراوان نسبت به جذب نیروهای غیر بومی

**نماینده سراوان نسبت به استخدام افراد غیر بومی در دستگاه های اجرایی حوزه انتخابیه خود انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، عبدالعزیز جمشید زهی نماینده سراوان در تذکر آیین نامه‌ای گفت: با توجه به وضعیت معیشتی مردم منطقه علی رغم پیگیری‌هایی که کردم متاسفانه قاچاق مواد سوختی بهانه‌ای شده که عرصه را بر مردم محروم منطقه تنگ کرده است.

وی افزود: به گونه‌ای که مسئولان دست اندرکار که ظاهرا کمیته‌ای تحت عنوان قاچاق کالا و ارز در استان با سه عضو تشکیل داده اند، بدون در نظر گرفتن مشکلات مردم محروم سهم سوخت وسائط نقلیه سنگین از قبیل لودر، بیل مکانیکی، کامیون‌هایی که خدمات شهری را انجام می‌دهند بصورت غیرکارشناسی کم کردند.

جمشید زهی خاطرنشان کرد: مالکین در این شرایط نه تنها قادر به پرداخت اقساط ماشین‌ها و تامین معیشتی خویش نیستند بلکه حتی نمی‌توانند حقوق راننده خود را پرداخت کنند.

وی گفت: آیا روزانه 6 ساعت کار برای دستگاه بیل مکانیکی آن هم ساعتی 15 لیتر عادلانه و کار کارشناسی شده است؟ آیا روزانه 45 لیتر گازوئیل برای کامیون 6 تنی کافی است؟

نماینده سراوان افزود: 3 ماه است که به دنبال پیگیری این موضوع هستم اما هیچگونه نتیجه‌ای نگرفته‌ام. این موضوع فشار زیادی را به مردم منطقه وارد کرده است.

وی در تذکر دیگری در خصوص استخدام افراد غیر بومی در این استان گفت: بعضی از ادارات اقدام به جذب نیروی غیر بومی کردند و کسانی که دارای سوابق شغلی هستند را از کار برکنار کردند.

نماینده سراوان از هیات رئیسه خواست این موضوع را پیگیری کند.

ابوترابی نیز در پاسخ به وی گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط تذکر شما را مورد توجه قرار خواهند داد.

وی افزود: امیدوارم با تصویب لایحه هدفمند سازی یارانه‌ها و اجرای صحیح آن و تخصیص حداقل 30 درصد از منابع حاصل برای رشد و توسعه صنعت و کشاورزی و امر اقتصاد کشور دغدغه‌هایی که به آن اشاره کردید تا حدودی پاسخ داده شود و انشاالله شاهد رشد و توسعه باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet