پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/08/06 11:52:11
سرویس اقتصادی
یارمحمدی مطرح کرد:

بندر چابهار؛ در آستانه تخلیه و بارگیری 8 و نیم میلیون تن کالا/ مسیر سرمایه‌گذاری خارجی مثبت است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، بندر چابهار در گام نخست باید به سمت تخلیه و بارگیری ۸ و نیم میلیون تن کالا حرکت کند که این هدف در حال تحقق است و در ماه های آتی این بندر به میزان مد نظر می رسد.
بندر چابهار؛ در آستانه تخلیه و بارگیری 8 و نیم میلیون تن کالا/ مسیر سرمایه‌گذاری خارجی مثبت است عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، بندر چابهار در گام نخست باید به سمت تخلیه و بارگیری 8 و نیم میلیون تن کالا حرکت کند که این هدف در حال تحقق است و در ماه های آتی این بندر به میزان مد نظر می رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104605695437.jpg بندر,چابهار؛,در,آستانه,تخلیه,و,بارگیری,8,و,نیم,میلیون,تن,کالا/,مسیر,سرمایه‌گذاری,خارجی,مثبت,است Icana

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند رو به گسترش سرمایه گذاری در بندر چابهار، گفت: خوشبختانه در چند ماه اخیر روند تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار افزایش پیدا کرده، به ویژه آنکه در شرایط کنونی میزان فعالیت تجار افغانستانی نسبت به گذشته بالا رفته است.

علیم یارمحمدی

بندر چابهار؛ در آستانه تخلیه و بارگیری 8 و نیم میلیون تن کالا

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی ها، بندر چابهار در گام نخست باید به سمت تخلیه و بارگیری 8 و نیم میلیون تن کالا حرکت کند که این هدف در حال تحقق است و در ماه های آتی این بندر به میزان مد نظر می رسد، از این رو امیدوارم مسیر توسعه بندر به گونه ای سرعت یابد که در آینده ای نزدیک چشم انداز توسعه چابهار محقق شود.

اولویت اصلی برای توسعه بندر چابهار، تقویت پس‌کرانه های این بندر است

 اولویت اصلی برای توسعه بندر چابهار، تقویت پس‌کرانه های این بندر است، زیرا با تقویت این بخش می توان تخلیه و بارگیری کالا و میزان صادرات و واردات را سرعت بخشید

وی افزود:اولویت اصلی برای توسعه بندر چابهار، تقویت پس‌کرانه های این بندر است، زیرا با تقویت این بخش می توان تخلیه و بارگیری کالا و میزان صادرات و واردات را سرعت بخشید.

اجرای پروژه راه آهن چابهار- زاهدان لازمه توسعه بندر چابهار

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی دیگر از دغدغه های اصلی در بحث توسعه بندر چابهار، اجرای پروژه راه آهن چابهار- زاهدان است، به طور حتم بهره برداری از این پروژه، بندر اقیانوسی چابهار را دچار تحول می کند.

مسیر سرمایه گذاری های خارجی در بندر چابهار مثبت است

یارمحمدی تصریح کرد: به نظر من مسیر سرمایه گذاری های خارجی در بندر چابهار مثبت است، در شرایط کنونی شرکت های خارجی در تلاش و برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در این بندر هستند، هر چند که هنوز این مسائل کاملا عملیاتی نشده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی بندر چابهار از معافیت تحریمی آمریکا برخوردار است و این مسئله فرصت بزرگی برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی در این حوزه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet