هدر موبایل
1398/08/06 19:50:59
سرویس سیاسی

حضور وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی برای پاسخگویی به سؤال 10 نماینده مجلس

دستورکار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس برای روزهای ۱۲ تا ۱۴ آبان اعلام شد.
حضور وزیر کشور در کمیسیون امور داخلی برای پاسخگویی به سؤال 10 نماینده مجلس دستورکار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس برای روزهای 12 تا 14 آبان اعلام شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201910104307624149.jpg حضور,وزیر,کشور,در,کمیسیون,امور,داخلی,برای,پاسخگویی,به,سؤال,10,نماینده,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دستور کار جلسات کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه تا سه شنبه (12 تا 14 آبان) اعلام شده است که بر این اساس در روز دوشنبه این کمیسیون به مرور اخبار و بررسی طرح اصلاح مواد 1 و 10 قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی خواهد پرداخت.

در ادامه این کمیسیون، بررسی درخواست جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کرمانشاه با حضور وزیر کشور، استاندار کرمانشاه، مسئولان گمرک، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را در دستور کار خود دارد.

همچنین بررسی طرح اصلاح قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با حضور مسئولان وزارت کشور، وزارت اطلاعات، نمایندگان شورای عالی استان ها، شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش و شهرداری تهران و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دستور کار بعدی این کمیسیون است.

کمیسیون امور داخلی مجلس در ادامه تعیین تکلیف طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون شوراها در روز سه شنبه(14 آبان ماه) از وزیر کشور دعوت کرده تا به سوالات حسین مقصودی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن، نصراله پژمانفر نماینده مشهد و کلات، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، البرز و آبیک،  سیداحسن‌علوی نماینده سنندج ، دیواندره و کامیاران، احمد مرادی نماینده بندرعباس، قشم ، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر، پروانه سلحشوری نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، میمه و برخوار، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر، چالوس و کلاردشت، عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند، سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه پاسخ دهد.

کارگروه های کمیسیون امور داخلی کشور نیز در روز یکشنبه (12 آبان ماه) بررسی طرح نحوه فعالیت و استقرار مطب پزشکان و حرف وابسته، دفاتر اسناد رسمی، دفاتر روزنامه و مجله وکالت و مهندسی که طرح شورای عالی استان ها است و همچنین بررسی عملکرد دستگاه ها در بازسازی و بازتوانی و پیامدهای سیل در کشور با حضور مسئولان مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ، سازمان بهزیستی کشور، جمعیت هلال احمر و  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را در دستور کار دارند.

گفتنی است بررسی طرح یک فوریتی اصلاح قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری نیز در دستور کار کارگروه‌های کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet