خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/26 16:02:00
سرویس صحن

تذکر کوچکی نژاد به وزارت بازرگانی در خصوص برنج‌های وارداتی

**نماینده مردم رشت از سیاست های وزارت بازرگانی در خصوص برنج های وارداتی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی، نماینده رشت با استناد به ماده 7 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص محصولات کشاورزی به خصوص برنج گفت: با توجه به آشفتگی که در بازارها موجود است و کشاورزان استان‌های شمال دچار آسیب شدید هستند.

وی افزود: متاسفانه صدا و سیما نیز هرگونه اظهارنظر را در خصوص این محصول مهم و استراتژیک بیان می‌کند و به شکلی بازار را دچار شوک و هرج و مرج می‌کند.

کوچکی نژاد اظهار داشت: بر همین اساسی کشاورزان استان‌های شمالی از نوع سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت بازرگانی نگرانند.

وی افزود: وزارت بازرگانی بند 40 ماده واحده بودجه سال 88 را اجرا نکرده است و از طرف دیگر چندین برابر سال‌های گذشته واردات برنج داده شده که هند و دیگر کشورها نیز اعلام کرده‌اند که ما از این برنج‌ها استفاده نمی‌کنیم.

نماینده مردم رشت خاطرنشان کرد: کمیسیون بهداشت نیز در این زمینه اعلام نموده که برنج‌های وارداتی سمی هستند و مورد استفاده نیستند اما متاسفانه تصمیم قاطعی ابلاغ نشده است.

کوچکی نژاد در ادامه در تذکر دیگری نسبت به مساله وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به آنکه این وزارتخانه بسیار حساس است و بیش از 14 میلیون دانش آموز در حال آموزش هستند؛ از رئیس جمهور درخواست می‌کنم با توجه به فراوانی نیروی انسانی در این وزارتخانه سریعا تکلیف این وزارتخانه را در بخش مدیریت (وزیر) مشخص کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet