هدر موبایل
1388/07/26 15:24:00
سرویس صحن
نطق میان دستور لاهوتی

یارانه ها باید به سمت تولید جهت دهی شود

**نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتضاء می‌کند اولا یارانه‌ها به سمت تولید جهت داده شود ثانیا بیشتر یارانه‌ها به دهک‌های کم درآمد تعلق گیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت مهرداد بائوج لاهوتی در سخنرانی میان دستور با اشاره به مزایای لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: تشویق مردم به مصرف کمتر و توجه به بخش کشاورزی با در نظر گرفتن قیمت کمتر برای حامل‌های انرژی مصرفی و حمایت گروه‌های کم درآمد، با توزیع نقدی در آغاز دوره از مزایای این لایحه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: همه ما نمایندگان باید دقت کنیم که این لایحه کمترین تورم را در جامعه بگذارد و دهک‌های پایین جامعه آسیبی به آنان وارد نیاورد.

وی تصریح کرد: دولت باید در اصلاح شبکه‌های فرسوده آب و برق به صورت جدی وارد شود و قیمت‌های بالای تمام شده را کاهش دهد تا این ارقام بالا به مردم تحمیل نگردد.

لاهوتی گفت: برنج مورد نیاز کشور 500 هزار تن است، در صورتی که اگر اندکی حمایت  شود این میزان هم در کشور قابل تولید می‌باشد در صورتی که به جای حمایت بیش از 2 میلیون تن برنج وارد کشور شده است و قصد نابودی این محصول را داشتند.

وی در ادامه افزود: هنوز وزیر بازرگانی راضی نیست تبصره 40 قانون بودجه که تعرفه محصولات کشاورزی واردات برنج را معادل واردات خودرو 90 درصد پیش بینی کرده است اجرا نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet