هدر موبایل
1398/08/13 09:21:59
سرویس فرهنگی
در گفتگو با نماینده زاهدان بررسی شد:

بمب ساعتی، زیر پوست شهر؛ شناسایی 127 هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان!

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از شناسایی ۱۲۷ هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ خبر داد و گفت: همچنین استان امسال با کمبود ۱۳ هزار معلم مواجه است.
بمب ساعتی، زیر پوست شهر؛ شناسایی 127 هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان! نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از شناسایی 127 هزار کودک بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی 98-99 خبر داد و گفت: همچنین استان امسال با کمبود 13 هزار معلم مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909105590456480.jpg بمب,ساعتی،,زیر,پوست,شهر؛,شناسایی,127,هزار,کودک,بازمانده,از,تحصیل,در,سیستان,و,بلوچستان! Icana

علیم یارمحمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح سئوال خود از وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: این سئوال که در دستور کار این هفته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار دارد، درباره پایین بودن شاخصه‌های توسعه‌ای در حوزه آموزش و پرورش است. متأسفانه در اکثر این شاخصه‌ها استان سیستان و بلوچستان در رده آخر کشور قرار دارد.

سیستان و بلوچستان در چه شاخصه‌‎هایی رتبه آخر کشور را دارد؟

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه مدیران استانی در زمینه عقب ماندگی‌های استان تلاش کافی و لازم را ندارند، افزود: استان سیستان و بلوچستان در حوزه کمبود فضای آموزشی، پایین بودن معدل کتبی دیپلم دانش آموزان، کودکان بازمانده از تحصیل، کمبود نیروی آموزشی و ترک تحصیل دانش آموزان رتبه نخست کشور را دارد و متناسب با این عقب ماندگی‌ها اقدامات لازم در استان تدبیر و عملیاتی نمی‌شود.

فقر و حاشیه نشینی در محله شیرآباد زاهدان

وی با استناد به آمارهای ارائه شده از سوی وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: آمار کودکان بازمانده از تحصیل امسال با سه هزار نفر افزایش، مجموعاً به 127 هزار دانش آموز رسید.

یارمحمدی با بیان اینکه متأسفانه وزارت آموزش و پرورش فضای آموزشی برای تحصیل دانش آموزان بازمانده از تحصیل ندارد، گفت: با روند فعلی استان سیستان و بلوچستان در شاخصه‌های عنوان شده پیشرفتی نخواهد داشت.

کمبود 13 هزار معلم در استان سیستان و بلوچستان

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان با کمبود 13 هزار معلم مواجه است که این رقم، رقم قابل توجهی است و آموزش و پرورش باید در این رابطه برنامه جدی داشته باشد.

وی افزود: در شرایط فعلی استان سیستان و بلوچستان با آمار رشد جمعیتی مواجه بوده؛ این آمار سالیانه 4.5 در  1000 است که از ابتدای انقلاب این رشد جمعیت ثابت بوده ولی وزارت آموزش و پرورش به هیچ عنوان برنامه‌ای برای این افزایش جمعیت ندارد.

عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: در عین حال، در برخی مقاطع که کار درست و اصولی در حوزه آموزش و پرورش در استان صورت گرفته، شاهد نتایج درخشانی بودیم به طوریکه همواره داوطبان اهل استان از برترین‌های کنکور بوده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet