هدر موبایل
1398/08/13 08:40:09
سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس انتقاد کرد:

استفاده 60 درصدی تهرانی ها از خودروی شخصی

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از اینکه بیش از ۵۰ درصد تاکسی‌های پایتخت بالای ۵ سال عمر دارند، گفت: متاسفانه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از ۴۰ درصد است.
استفاده 60 درصدی تهرانی ها از خودروی شخصی رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از اینکه بیش از 50 درصد تاکسی‌های پایتخت بالای 5 سال عمر دارند، گفت: متاسفانه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909105220056053.jpg استفاده,60,درصدی,تهرانی,ها,از,خودروی,شخصی Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه باید 75 درصد جابجایی در تهران و سایر کلانشهرها با حمل و نقل عمومی انجام شود، گفت: در این رابطه سهم مترو 30 درصد، اتوبوس 25 درصد و تاکسی 20 درصد است.

مهرداد بائوج لاهوتی

 سهم  حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه سهم حمل و نقل عمومی در جابجایی‌های پایتخت کمتر از 40 درصد است، افزود: 60 درصد مردم پایتخت از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند که این موضوع افزایش آلودگی هوای تهران و معضل ترافیک و در نهایت مرگ و میر شهروندان را به دنبال داشته به گونه ای که متاسفانه سالانه 5 هزار نفر در کشور و 3 هزار نفر در پایتخت جان خود را به علت آلودگی هوا از دست می‌دهند.

بیش از 50 درصد تاکسی ها پایتخت بالای 5 سال عمر دارند

وی با انتقاد از اینکه بیش از 50 درصد تاکسی های پایتخت بیش از 5 سال عمر دارند، ادامه داد: نیاز است تاکسی‌های فرسوده پایتخت سریع‌تر نوسازی شوند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت گسترش حمل و نقل عمومی در پایتخت، گفت: متولیان شهری باید در جهت نوسازی حمل ونقل عمومی فرسوده گامی جدی بردارند.

لاهوتی یادآور شد: البته بر اساس اظهارات مسئولان شهری قرار است نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده را با محصولات ایران خودرو داشته باشیم که انتظار می رود با همکاری دستگاه‌ها سریع‌تر این کار عملیاتی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet