روز مجلس
1398/08/14 08:44:00
سرویس سیاسی
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به نامه رئیس جمهور به سران کشورهای حاشیه خلیج فارس:

طرح صلح هرمز، فرصتی برای کشورهای منطقه است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ ارسال نامه جمهوری اسلامی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره طرح "صلح هرمز"،فرصت مناسبی برای کشورهای منطقه است.
طرح صلح هرمز، فرصتی برای کشورهای منطقه است عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی معتقد است؛ ارسال نامه جمهوری اسلامی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره طرح "صلح هرمز"،فرصت مناسبی برای کشورهای منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107474103773.jpg طرح,صلح,هرمز،,فرصتی,برای,کشورهای,منطقه,است Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پیام دولت جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره طرح "صلح هرمز" گفت: فکر می‌کنم که برای مردم منطقه خاورمیانه و هم برای اعراب حاشیه خلیج فارس و پادشاهان منطقه به عینه تثبیت شده است که خود مردم منطقه باید حافظ امنیت منطقه  باشند.

وی افزود: در هر منطقه ای که آمریکایی ها حضور پیدا کردند، فقط مصیبت و بدبختی به جا گذاشتند و رفتند.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات ،اسلامشهر و پردیس در مجلس مطرح کرد: افغانستان دیروز و امروز را ببینید، سوریه، عراق و لیبی را ببینید و حتی کشورهای آمریکای لاتین؛ هرکجا آمریکایی ها حضور داشتند به جز مصیبت و بدبختی چیزی باقی نگذاشته‌اند و خیلی بدتر اینکه حتی مسئولیت آن را هم به عهده نگرفتند. می آیند و کشورها را نابود می کنند و مسئولیت این موضوع را متقبل نمی شوند.

بیشتر بخوانید:

 

عضو فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به طرح "صلح هرمز" و ارسال پیام های جمهوری اسلامی به کشورهای حوزه خلیج فارس، مطرح کرد: به نظر من طرح "صلح هرمز" فرصت بسیار خوبی برای همفکری همه کشورهایی که در منطقه حضور دارند،است. ممکن است اختلافاتی بین کشورهای دوست و مسلمان و کشورهای برادر وجود داشته باشد؛ اما اختلافات آنقدر عمیق نیست که باعث شود که آنها باهم مذاکره و گفت و گو نکنند.

نعمتی با اشاره به نقش مهم و محوری جمهوری اسلامی در منطقه، بیان کرد: واقعیت این است که با توجه به مشکلاتی که در منطقه وجود دارد، اگر در عراق جمهوری اسلامی نبود و کمک نمی کرد؛ حتماً امروز داعش در آنجا حضور داشت و دولت عراق مستقر نمی‌شد؛ در سوریه اگر نبودیم هنوز سوریه با بحران داعش دست و پنجه نرم می کرد، در افغانستان هم همینطور .ما ملت‌های منطقه را همواره کمک کرده‌ایم و مردم منطقه هم از ما این موضوع را پذیرفته اند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به اعتقاد من  ارسال نامه جمهوری اسلامی به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره پویش "صلح هرمز"،فرصت مناسبی برای کشورهای منطقه است و امیدوارم که منتج به نتیجه شود، البته شیطنت های برخی کشورها در منطقه هنوز وجود دارد ممکن است که بخواهند مردم منطقه را علیه کشور ما بدبین کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet