پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/26 15:01:00
سرویس صحن
نطق میان دستور نماینده توسیکان

هدفمند کردن یارانه ها کمتر از ملی شدن صنعت نفت نیست

**نماینده مردم توسیرکان در مجلس گفت: اگر اهمیت لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها از قانون ملی شدن نفت بیشتر نباشد کمتر از آن نیست، زیرا در هر دو حالت نفت، این سرمایه ملی به یغما می‌رفت و می‌رود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، شهریار طاهرپور روز یکشنبه در نطق میان دستور گفت: با ایجاد برخی شرایط از جمله حمایت سیاسی، برقراری حمایت اجتماعی، ایجاد رونق اقتصادی و آسان بودن شیوه بازتوزیع یارانه ها می‌توان از آثار منفی اجرای این لایحه جلوگیری کرد.

وی سپس در خصوص آسان بودن شیوه باز توزیع یارانه ها توضیح داد: عدم شناسایی درآمد واقعی افراد به دلیل انجام فعالیت‌های غیررسمی آنها، کار باز توزیع یارانه‌ها را با مشکل مواجه می‌سازد، پرداخت یکسان به کلیه آحاد کشور علاوه براین که نیاز به تشکیلات وسیع ندارد ثروتمندان را برای پرداخت قیمت‌های بالاتر حامل‌های انرژی و مالیات برارزش افزوده مهیا می‌سازد.

وی در ادامه به موضوع برقراری حمایت اجتماعی پرداخت و افزود: مردم باید مطمئن باشند که دولت و مجلس به همان میزان که درصد افزایش هزینه‌ها هستند، درآمد آنان را نیز مدنظر قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد: نمی‌توان هزینه‌ها را بدون افزایش درآمدها تغییر داد، خوشبختانه در اصلاحیه کمیسیون ویژه با حذف ماده 13 لایحه پیشنهادی دولت امکان افزایش آبرومند درآمد حقوق بگیران فراهم شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس در ادامه در خصوص ایجاد رونق اقتصادی گفت: در شرایط رکود اقتصادی و هنگامی که کارخانجات کشور نیاز به نقدینگی و استمهال اقساط وام‌های خود دارند افزایش شدید هزینه‌های انرژی، بار مضاعفی بردوش آنهاست و اندام نحیفشان به سختی تحمل آن را دارد.

 طاهرپور خاطرنشان کرد:افزایش بی رویه سرمایه گذاری در صنایع مربوط به کالاهای مصرفی و عدم توجه به تولید کالاهای واسطه ای و سرمایه ای عامل اصلی بروز مشکل در صنعت و افزایش معوقه های بانکی است که با تحریک تقاضای کالاهای مصرفی در کشور تا حدی مرتفع می شود.

وی سپس حمایت سیاسی را در اجرای این قانون بیش از هر زمان دیگر به وحدت و یکپارچگی نیروهای سیاسی دلسوز کشور نیاز دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet