شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/08/13 11:04:03
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون مستقلین مجلس:

جمهوری اسلامی هم در حوزه مذاکره دست بالا را دارد، هم تامین امنیت منطقه

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی علیرغم همه  سمپاشی هایی که علیه آن در دنیا انجام می‌شود، این پیام‌ را به کشورهای خلیج فارس می دهد که ما آمادگی گفت و گو در یک بستر مناسب و غیرچالشی را داریم.
جمهوری اسلامی هم در حوزه مذاکره دست بالا را دارد، هم تامین امنیت منطقه نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی علیرغم همه  سمپاشی هایی که علیه آن در دنیا انجام می‌شود، این پیام‌ را به کشورهای خلیج فارس می دهد که ما آمادگی گفت و گو در یک بستر مناسب و غیرچالشی را داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106043419397.jpg جمهوری,اسلامی,هم,در,حوزه,مذاکره,دست,بالا,را,دارد،,هم,تامین,امنیت,منطقه Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  با اشاره به نامه رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در رابطه با طرح صلح هرمز، گفت: برخی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مدت‌ها است که تحت تاثیر و القائات آمریکا و کشورهای غربی مواضع ضدایرانی گرفته اند و هرازچندگاهی در صحبت‌هایشان و در عملکردشان این پیام ها و سیگنال های منفی را  به دنیا می رسانند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی از کشورهای عربی که سرسپردگی خود را به دنیا نشان می دهند، طوری مظلوم نمایی می کنند که این تصویر القا شود که ما به دلیل سیاست های جمهوری اسلامی ایران است که به کشورهای دیگر پناه آورده ایم و از آنها کمک می خواهیم. آنها در چنین شرایطی می خواهند ایران را به عنوان کشوری که سرناسازگاری با دنیا دارد معرفی کنند تا بتوانند از این طریق به منافع خودشان دسترسی پیدا  کرده و به اهدافشان برسند.

بیشتر بخوانید:

 

کمالی پور با تاکید براین که کشورهای سلطه و آمریکا هم  بدشان نمی آید که از این  فرصت استفاده کنند و بتوانند به منافع خودشان دسترسی پیدا کنند، ادامه داد: اخیرا هم دیدیم که آمریکا و دیگر کشورهای سلطه گر هرکاری که در قبال کشورهای عربی انجام می دهند، مطالبه پول می کنند.

آماده مذاکره با کشورهای منطقه هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به نامه رئیس  جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درباره گفت و گو برای "صلح هرمز" مطرح کرد: جمهوری اسلامی علیرغم همه سمپاشی هایی که علیه ایران در دنیا انجام می‌شود، این پیام‌ها را به کشورهای دنیا خصوصا کشورهای خلیج فارس می دهیم که آمادگی این را داریم که در یک بستر مناسب و غیرچالشی مذاکره کنیم و اگر صحبتی برای گفتن دارند بیایند و حرف‌شان را بزنند.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه مطرح کرد: مطمئناً اقداماتی که ایران درجهت دفاع از خودش انجام داده و اقدامات نیروی دریایی سپاه در راستای برقراری امنیت در خلیج فارس همه سیگنال هایی بود که نشان می‌دهد که ما قدرت و توانایی بالایی داریم.

کمالی پور با تاکید براینکه ایران به عنوان قدرت منطقه‌ای هم در میدان دفاع و هم در زمینه امنیت و هم با این پیام ها در حوزه مذاکره حرفی برای گفتن دارد، خاطرنشان کرد: مطمئناً وقتی که این چند موضوع را کنار هم می گذاریم، عقل سلیم حکم می کند که کشورهای عربی بیایند و در یک فضای آرام به مذاکره بنشینند و اگر حرفی هم دارند بزنند؛ سازمان ملل متحد هم به عنوان یک نهاد ناظر می تواند نقش داوری را داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: پس از حرکت های مقتدرانه ای که سپاه در حوزه خلیج فارس انجام داد، باب خوبی برای مذاکره با کشورهای همسایه گشوده شد و امیدواریم که کشورهای منطقه و حوزه خلیج فارس از این فرصت به خوبی استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet