هدر موبایل
1398/08/13 11:58:03
سرویس سیاسی
بروجردی:

اقدام نظامی و لشکرکشی حل معادله سوریه را پیچیده‌تر کرد / اعلام مرگ البغدادی یک بازی سیاسی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است: مسائل سوریه و منطقه با توجه به همکاری بسیار خوب ایران و روسیه با ترکیه ،باید در چارچوب این همکاری مشترک حل شود.
اقدام نظامی و لشکرکشی حل معادله سوریه را پیچیده‌تر کرد / اعلام مرگ البغدادی یک بازی سیاسی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است: مسائل سوریه و منطقه با توجه به همکاری بسیار خوب ایران و روسیه با ترکیه ،باید در چارچوب این همکاری مشترک حل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201808103782810127.jpg اقدام,نظامی,و,لشکرکشی,حل,معادله,سوریه,را,پیچیده‌تر,کرد,/,اعلام,مرگ,البغدادی یک,بازی,سیاسی,است Icana

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، با اشاره به تحولات و بحران های منطقه از جمله آتش بس در سوریه، گفت: اگر کشورهای منطقه علاقمند هستند که بحران امنیتی در منطقه حل شود، باید قواعد بازی را رعایت کنند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حملات ترکیه به کردهای سوریه افزود: سوریه کشوری مستقل و عضو سازمان ملل است و به همه مقررات بین المللی پایبند است ، بنابراین باید قواعد بین المللی در این کشور جاری و ساری شود.

وی با اشاره به لزوم پایبندی کشورها به مرزها و قوانین بین المللی در این باره ادامه داد: کشورها نباید به خودشان اجازه دهند که برخلاف ضوابط بین المللی و مقررات به دیگر کشورها لشکرکشی کرده و اقداماتی انجام دهند که بحران آفرین باشد.

 

بیشتر بخوانید:

 

بروجردی با بیان اینکه اقدام نظامی و لشکرکشی حل معادله و مشکل سوریه را پیچیده‌تر و سخت‌تر می کند، مطرح کرد: اگر  ترکیه در داخل کشورش و مرزهای جغرافیایی خودش با کُردها برخورد کند؛ جزو حقوق طبیعی این کشور است اما برمبنای نقض قوانین بین المللی اگر در کشور دیگری با این ذهنیت که آنها خطرآفرین هستند، عمل کنند؛عملاً یک اقدام غیرقانونی انجام داده و در نهایت به ضرر ترکیه خواهد بود.

ترکیه قواعد بازی را رعایت کند

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه بهانه حضور کُردها در مناطق مرزی دلیل محکمه پسندی نیست، مطرح کرد: ترکیه خلاف قوانین بین المللی عمل می کند و باید پاسخ دهد براساس کدام مجوز قانونی بین المللی اقدام به تجاوز کرده است.

وی ادامه داد:به نظرمی رسد که باید ترکیه قواعد بازی را رعایت کند و با توجه به همکاری بسیار خوبی که با ایران و روسیه دارند ،باید دراین همکاری مشترک مسائل سوریه و منطقه حل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع کشته شدن "ابوبکرالبغدادی" بیان کرد: به نظر من اعلام مرگ البغدادی یک بازی سیاسی است و هیچ تحلیلگر منصفی در دنیا در این قضیه تردیدی ندارد که داعش و البغدادی را خود آمریکا به وجود آورده و ساخته و پرداخته آن هااست و البته وقتی تاریخ مصرف آنها بگذرد ،آمریکا آنها را  از بین می‌برند و درخواست بشار اسد درباره ارائه فیلم کشته شدن البغدادی  منطقی و درست است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet