هدر موبایل
1398/08/13 12:38:29
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

چه لوایح FATF تصویب شود و چه نشود، ایران نمی‌تواند عملیات اقتصادی انجام دهد

نماینده مردم ورامین گفت: ایران چه لوایح اف ای تی اف را تصویب کند و چه نکند و همچنین چه در لیست سیاه اف ای تی باشیم یا اینکه نباشیم، تحریم‌های ثانویه نمی‌گذارند جمهوری اسلامی ایران عملیات اقتصادی انجام دهد.
چه لوایح FATF تصویب شود و چه نشود، ایران نمی‌تواند عملیات اقتصادی انجام دهد نماینده مردم ورامین گفت: ایران چه لوایح اف ای تی اف را تصویب کند و چه نکند و همچنین چه در لیست سیاه اف ای تی باشیم یا اینکه نباشیم، تحریم‌های ثانویه نمی‌گذارند جمهوری اسلامی ایران عملیات اقتصادی انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101827199839.jpg چه,لوایح,FATF,تصویب,شود,و,چه,نشود،,ایران,نمی‌تواند,عملیات,اقتصادی,انجام,دهد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لوایح CFT  و پالرمو گفت:  زمانی که معاهده برجام اجرایی شد، غربی‌ها بهانه عدم اجرای تعهد خود را FATF اعلام کردند و گفتند ما می‌خواهیم تعهداتمان را عملیاتی کنیم اما موانعی برای انجام این کار وجود دارد که بایستی آنها را رفع کنید.

تحریم‌های ثانویه آمریکا فوق FATF است

وی در ادامه افزود: به همین خاطر است که دولت این لوایح چهارگانه را به مجلس ارجاع داد؛ اما الان آمریکایی‌ها از برجام خارج شده‌اند و تحریم‌های ثانویه آمریکا برگشته‌اند؛ بنابراین تحریم‌های ثانویه فوق FATF است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به این مسئله که اگر این لوایح از سوی مجمع به تصویب برسند، اشاره و تصریح کرد: حالا ایران چه عضو اف ای تی اف شود و چه نشود و همچنین چه در لیست سیاه اف ای تی باشیم یا اینکه نباشیم تحریم‌های ثانویه نمی‌گذارند جمهوری اسلامی ایران عملیات اقتصادی انجام دهد.

ضرورتی ندارد که لوایح سی اف تی و پالرمو بررسی شود

نماینده مردم ورامین در ادامه افزود:  بنابراین ما دیگر اضطراری نداریم که این موضوع را بررسی کنیم؛ چرا که این مسئله برای زمانی بود که برجام وجود داشت و مقرر شده بود که غربی‌ها به تعهدات خود پایبند باشند و آن را عملیاتی کنند و در واقع بهانه آنها FATF بود.

 نقوی حسینی تاکید کرد: در حال حاضر که غربی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند چون تحریم‌های ثانویه وجود دارد؛ بنابراین فعلا پرداختن به این موضوع ضرورتی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet