هدر موبایل
1398/08/13 12:16:47
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس:

250حزب داریم، اما فقط 16حزب در انتخابات فعال هستند

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: در حال حاضر بر روی کاغذ بیش از ۲۵۰حزب در کشور داریم، اما احزابی که برای انتخابات‌ فعال هستند، حول و حوش ۱۶ حزب را در بر می گیرد.
250حزب داریم، اما فقط 16حزب در انتخابات فعال هستند رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: در حال حاضر بر روی کاغذ بیش از 250حزب در کشور داریم، اما احزابی که برای انتخابات‌ فعال هستند، حول و حوش 16 حزب را در بر می گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906101419536789.jpg 250حزب,داریم،,اما,فقط,16حزب,در,انتخابات,فعال,هستند Icana

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به برنامه‌های انجام شده از سوی کمیسیون شوراها برای ساماندهی احزاب در کشور اشاره کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی در بخش قانون احزاب به درستی ورود کرد که در مجلس نهم این قانون تکمیل و به تصویب رسانده شد که الان هم در حال اجرایی شدن است.

نسبت به قانون احزاب توجه ویژه شده است

وی در ادامه افزود: ناگفته نماند که قانون احزاب، قانون بسیار خوبی است؛ چرا که از تمام مجموعه ها و حول و حوش 30 حزب در این جلسه حضور داشتند که در بین این تعداد احزاب 6 حزب را انتخاب کردند که به نمایندگی از دیگر احزاب در جلسات ما شرکت می‌کردند و این مسئله نشان می‌دهد که واقعا نسبت به قانون احزاب توجه ویژه شده است.

احزاب را در قالب حزب‌های ملی، استانی و شهرستانی تقسیم کردیم

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در آن جلسه احزاب را در قالب احزاب ملی، استانی و شهرستانی تقسیم کردیم و بالاخره کسی که حزب ملی دارد باید در یک سوم از استان‌ها و شهرستان‌های کشور دفتر داشته باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین کار کمیسیون شوراها و مجلس  شورای اسلامی در رابطه با قانون احزاب به درستی انجام شده است، اما  آیا در فضای بیرونی به شکل درستی اجرا می‌شود یا نمی‌شود آن را دیگر بایستی قانون ماده 10 وزارت کشور گزارش بدهد.

در کشور آن طوریکه باید احزاب پا نگرفته‌اند

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در حال حاضر حزب‌هایی را داریم که در طول سال فعال هستند و دفاتر استانی آنها هم فعالیت دارند، اما طبیعتا در کشور آن طوری که باید و شاید احزاب پا نگرفته‌اند.

وی به تعداد احزاب فعال در کشور اشاره و عنوان کرد: ما الان روی کاغذ بیش از 250 حزب در کشور داریم، اما احزابی که برای انتخابات‌ها فعال هستند، حول و حوش 16 حزب هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet