هدر موبایل
1398/08/13 11:09:00
سرویس اجتماعی
کمالی پور مطرح کرد:

گام موثر مجلس برای ساماندهی مجازات‌های تعزیری و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اجرای طرح کاهش مجازات حبس تعزیری را در کاهش جمعیت کیفری زندان ها و اصلاح و تربیت بهتر مجرمان موثر دانست.
گام موثر مجلس برای ساماندهی مجازات‌های تعزیری و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اجرای طرح کاهش مجازات حبس تعزیری را در کاهش جمعیت کیفری زندان ها و اصلاح و تربیت بهتر مجرمان موثر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201908109140563847.jpg گام,موثر,مجلس,برای,ساماندهی,مجازات‌های,تعزیری,و,کاهش,جمعیت,کیفری,زندان‌ها Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد طرح کاهش مجازات حبس تعزیزی، گفت: مجازات‌های تعزیری در قانون تحت عنوان درجه یک تا هشت پیش‌بینی شده‌اند و در این طرح به دنبال کاهش آنها هستیم.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجازات‌ها از بازدارندگی لازم برخوردار نیستند، افزود: به عنوان مثال برای مجرمی 15 سال حبس پیش‌بینی اما پس از 6 ماه عفو شامل حال او می‌شود و یا مرخصی می‌گیرد و با این اوصاف مجازات‌ها ماهیت اساسی خود را از دست می‌دهند.

در طرح کاهش مجازات حبس تعزیزی به دنبال ساماندهی مجازات‌ها هستیم

وی با بیان اینکه در طرح کاهش مجازات حبس تعزیزی به دنبال ساماندهی مجازات‌ها هستیم، ادامه داد: بر این اساس میزان حبس کاهش اما بازدارندگی‌ها افزایش می‌یابد که در این رابطه مجرمان به راحتی نتوانند از مرخصی یا کیفیات مخففه استفاده کنند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، اجرای طرح کاهش مجازات حبس تعزیری را در کاهش جمعیت کیفری زندان ها و بازدارندگی و اصلاح و تربیت بهتر مجرمان موثر دانست و گفت: در برابر افزایش تعداد زندانیان نباید بی تفاوت باشیم و باید برای کاهش تعداد آنها تلاش کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet