آغاز هفته وحدت
1398/08/21 09:19:01
سرویس سیاسی
عباسی:

سفارت آمریکا در عراق مثل لانه جاسوسی عمل می‌کند

عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: سفارت آمریکا مثل اوایل انقلاب که به عنوان یک لانه جاسوسی در کشورمان عمل می‌کرد، دقیقا در عراق هم به همین شکل عمل می‌کند.
سفارت آمریکا در عراق مثل لانه جاسوسی عمل می‌کند عضو هئیت رئیسه مجلس گفت: سفارت آمریکا مثل اوایل انقلاب که به عنوان یک لانه جاسوسی در کشورمان عمل می‌کرد، دقیقا در عراق هم به همین شکل عمل می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102709751957.jpg سفارت,آمریکا,در,عراق,مثل,لانه,جاسوسی,عمل,می‌کند Icana

اسدالله عباسی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تحولات این روزهای عراق اشاره کرد و گفت: در کشور ما هم گاهی اوقات برخی از افراد هستند که با ضدانقلاب همسو هستند و دست به تحرکاتی می‌زنند؛ در عراق هم ریشه‌های منافقین، احتمالا وجود دارد و البته گروه‌های بعثی هم که حضور دارند و حتی دختر صدام هم در آنجا در حال انجام شیطنت‌هایی است.

وی در ادامه افزود: عربستان سعودی در حال خرج کردن دلارهایی در کشورعراق است تا از این طریق افرادی را اجیر کنند تا اینکه دست به تحرکاتی بزنند و این‌ها مسائلی هستند که در عراق وجود دارند.

سفارت آمریکا نیروهایی را برای ایجاد ناامنی در عراق آموزش می‌دهد

عضو هئیت رئیسه مجلس به نقش آمریکایی‌ها در تحولات اخیر عراق اشاره و تصریح کرد: سفارت آمریکا مثل اوایل انقلاب که به عنوان یک لانه جاسوسی در کشورمان عمل می‌کرد، دقیقا در عراق هم به همین شکل عمل می‌کند و محلی شده برای آموزش نیروهایی که عامل ایجاد تظاهرات و خرابکاری هستند.

 حرکتی آمریکایی_ سعودی در عراق در حال رشد است

نماینده مردم املش و رودسر در ادامه افزود: یک حرکت آمریکایی سعودی در عراق در حال اتفاق افتادن است، اما معتقدم که نیروهای مردمی عراق به زودی آنجا را سروسامان بدهند؛ البته یک مشکل ساختاری هم در عراق وجود دارد که از نظر حکومتی و اجرایی دچار ایراداتی است و آن هم این بوده که یک قدرت مرکزی مقتدری در آنجا حضور ندارد به دلیل اینکه دولتی که تشکیل شده به صورت ائتلافی بوده و همین امر سبب سوء استفاده‌هایی در آن کشور شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم به شیطنت‌هایی که در کنسولگری ایران در عراق بوجود آمده است، اشاره کرد و گفت: به نظر من دخالت کشورهای بیگانه از قبیل آمریکا و سعودی‌ها باعث شده که چنین مسائلی در عراق بوجود بیآید؛ مردم  و کشورعراق، ایرانی‌ها را دوست دارند؛ چرا که باعث نجات مردم عراق از دست داعشی‌ها و آمریکایی‌ها شده‌اند، اما عده‌ای هستند که باعث سوء استفاده و حرکات تحریک آمیز در آن کشور می‌شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet