هدر موبایل
1398/08/14 08:08:37
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس:

آرای اعضای مجمع در رابطه با لوایح CFT و پالرمو، شفاف و علنی باشد

نماینده مردم نقده و اشنویه گفت: معتقدم که آرای اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با لوایح سی اف تی و پالرمو به صورت شفاف و علنی باشد.
آرای اعضای مجمع در رابطه با لوایح CFT و پالرمو، شفاف و علنی باشد نماینده مردم نقده و اشنویه گفت: معتقدم که آرای اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با لوایح سی اف تی و پالرمو به صورت شفاف و علنی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/111872.jpg آرای,اعضای,مجمع,در,رابطه,با,لوایح,CFT,و,پالرمو،,شفاف,و,علنی,باشد Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به سکوت مجمع در قبال لوایح CFT و پالرمو اشاره کرد و گفت: بزرگترین مانع فعلی سی اف تی و پالرمو سیاسی شدن این مسئله هم در داخل و هم در خارج از کشور است.

وی در ادامه افزود: بررسی این لوایح آنقدر طولانی شده است، تا اینکه به یک موضوع سیاسی تبدیل شد، موضوعی که من فکر می‌کنم هیچ‌گاه سیاسی نبود بلکه یک مسئله تخصصی در حوزه پولشویی، قاچاق و مواردی از این دست بود که ما آمدیم بی هیچ دلیلی این لوایح را به موضوعات سیاسی و جناحی ربط دادیم و موضوعی را که می‌شد کاملا در رابطه با آن تصمیم‌گیری کنیم به محل تقابل و به اصطلاح درگیری بین احزاب و جناح‌های سیاسی مختلف تبدیل کردیم.

تصمیم‌گیری مجمع در رابطه با لوایح CFT و پالرمو برای کشور ضرر نخواهد داشت

نماینده مردم نقده و اشنویه به نگاه غربی ها در قبال لوایح اف ای تی اف اشاره و تصریح کرد: بزرگترین آسیبی که در این مسئله دیده می‌شود، این است که فکر می‌کنم خارج از کشور هم از ما یاد گرفتند و آمدند نگاه سیاسی به این موضوع کردند و به اصطلاح نگاه این کشورها باز مقداری در داخل تاثیر منفی گذاشت و بازدارنده شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در هر صورت من فکر میکنم بازهم دیر نشده و این موضوعات ارتباطی به برجام و مسائلی از این دست ندارد یک موضوع کاملا تخصصی است و معتقدم تصمیم‌گیری مجمع هم در این رابطه حتما برای کشور ضرر نخواهد داشت.

با تایید لوایح CFT و پالرمو، شفافیت مالی کامل در کشور صورت می‌گیرد

وی به بلاتکلیفی یکساله این لوایح از سوی مجمع اشاره کرد و گفت: بلاتکیلفی یکساله این لوایح واقعا برای کشورهزینه داشته است؛ چرا که این همه اتفاقات پولشویی، رانت و مسائلی که از این دست بوجود می‌آید از همین رهگذرها بوده و با تایید این لوایح یک شفافیت مالی کامل در کشور صورت می‌گیرد.

 حسین‌زاده در ادامه افزود: معتقدم با همه این توصیفات یا باید تصمیمی نگیریم و یا اینکه اگر گرفتیم تبعات آن را قبول کنیم، بالاخره اف ای تی اف  و همه این‌ها در مجلس و دولت به تصویب رسیده و از این دو محل رای‌گیری مردم انتقال داده شده به مجمع و به نظرم خوب خواهد شد که آراء اعضای مجمع هم در رابطه با این لوایح به صورت شفاف و علنی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet