ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/08/14 10:03:00
سرویس اجتماعی
آقاپور علیشاهی مطرح کرد:

زنان آسیب پذیر طعمه قاچاقچیان مواد مخدر

نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به هفته سلامت بانوان گفت: این زنگ خطر برای همه جامعه است که وقتی معیشت اقتصادی کشور سخت می شود، زنان طعمه های خوبی برای قاچاق کالا و مواد مخدر می شوند که ما باید در این مورد آسیب شناسی و دقت لازم را انجام دهیم.
زنان آسیب پذیر طعمه قاچاقچیان مواد مخدر نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به هفته سلامت بانوان گفت: این زنگ خطر برای همه جامعه است که وقتی معیشت اقتصادی کشور سخت می شود، زنان طعمه های خوبی برای قاچاق کالا و مواد مخدر می شوند که ما باید در این مورد آسیب شناسی و دقت لازم را انجام دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109808288255.jpg زنان,آسیب,پذیر,طعمه,قاچاقچیان,مواد,مخدر Icana

معصومه آقاپور علیشاهی  در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتدرخصوص اقدامات انجام شده در راستای سلامت زنان با توجه به اینکه در هفته سلامت بانوان قرار داریم، گفت: یکی از کارهای اساسی که در مجلس دهم درباره سلامت زنان انجام دادیم، بحث ماده 101 و 102 برنامه ششم توسعه است که در رابطه با مشارکت های مدیریتی زنان است که زنان حتما در تصمیم گیری های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی حضور فعال داشته باشند و جزء ارکان آن باشند.

توجه به ورزش همگانی زنان در مجلس دهم

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: مورد بعدی در این خصوص که در کمیسیون اقتصادی مجلس انجام شد، این بود که 27 صدم از مالیات بر ارزش افزوده، برای ورزش همگانی و ورزش زنان اختصاص پیدا کرد و طی دو سالی که از انجام آن می گذرد شاهد اتفاقات خوبی بوده ایم.

نقش خانه های ورزش زنان روستایی در حفظ سلامت آنها

وی با اشاره به مورد بعدی ادامه داد: سومین مورد که روی آن تاکید داریم و بنده نیز در حوزه انتخابیه خود بر آن تاکید داشته ام، بحث خانه های ورزش زنان روستایی است که این کار را در 35 روستای شهرستان شبستر به عنوان پایلوت انجام دادیم که شاهد تاثیرات خوب آن هستیم، چراکه سلامت زنان روستایی نقش پررنگی در سلامت خانواده دارد. مواردی نیز درباره بحث آسیب های اجتماعی وجود دارد که تلاش می کنیم با وزارت کشور بحث متفاوتی داشته باشیم.

زنان زندانی در بند دو زندان هستند

آقاپور با تشریح وضعیت زندان زنان ، گفت: بنده بارها روی این قضیه تاکید داشته ام که زنان زندانی در دو زندان گرفتار هستند، یکی زندانی که در آن زندگی می کنند و دیگری زندانی است که متاسفانه عرف جامعه با سنت های اشتباه باعث می شود که این زنان گرفتار شوند. وقتی یک زن زندانی می شود ماه ها از زندانی او می گذرد اما هیچ کس به ملاقاتش نمی رود و خانواده اکراه دارند بگویند که همسر یا خواهرشان در زندان است، در حالی که اگر یک مرد زندانی شود همسر او وظیفه خود می داند که هر هفته به ملاقات برود و به او وفادار بماند، اما مردان این کار را برای زنان انجام نمی دهند.

لزوم توجه به بهداشت زنان زندانی

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث بهداشت زندان زنانی، تصریح کرد: در این رابطه حتی رغبت پزشکان به بخش بهداشت زنان و رسیدگی های دوره ای کم است که این هم یک درد مضاعف زنان زندانی است و با توجه به اینکه زنان حساس هستند، این امر باعث می شود که افسردگی در آنها چندین برابر شود و دچار بیماری های خاص به خصوص بیماری های روانی شوند.

سن زنان زندانی خارج از کشور پایین است

وی به زنان ایرانی که در زندان های خارج از کشور زندانی هستند، اشاره کرد و گفت: متاسفانه سن زنان زندانی خارج از کشور پایین است، 17 زن گرفتار زندان های کشور آذربایجان آنجا هستند که این افراد از سال 97 تا 98 به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده اند که سن آنها بین 18 تا 25 سال است؛ این موضوع برای کشور ما فاجعه است که در مرز ایرانی دستگاه ها و نظارت های لازم را نداریم اما به محض اینکه حامل مواد از کشور عبور می کند در مرز کشور مقابل شناسایی و گرفتار دستگاه قضایی کشور همسایه می شوند.

زنان آسیب پذیر طعمه قاچاقچیان مواد مخدر

نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی افزود: این زنگ خطر برای همه جامعه است که وقتی معیشت اقتصادی کشور دچار عسر و حرج و سخت می شود، زنان طعمه های خوبی برای قاچاق کالا و مواد مخدر می شوند که ما باید در این مورد آسیب شناسی و دقت لازم را انجام دهیم. در صحبتی که با این زنان داشتم، متوجه شدم که بیشتر افرادی که گرفتار شده اند از خانواده های فقیر، زنان سرپرست یا بد سرپرست خانوار بوده اند که طعمه قاچاقچیان شده اند و با دریافت مبالغ بسیار کم، مبادرت به قاچاق کرده اند و گرفتار زندان شده اند.

تغذیه صحیح برای زنان زندانی درنظر گرفته شود

آقاپور در ادامه گفت: این زنان وقتی گرفتار زندان می شوند جسم سالمی ندارند چرا که مشکلات تغذیه ای دارند و بعد از ورود به زندان مشکلات آنها چند برابر می شود. یکی از مواردی که بنده روی آن خیلی تاکید دارم و در زندان زنان مشاهده نکرده ام، تغذیه صحیح این بانوان و دادن ویتامین ها و لوازم مورد نیاز به آنها است، همچنین لازم است که حتما روزی یک لیوان شیر به آنها داده شود و باید توجه کنیم که جسم زنان با مردان تفاوت دارد.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از زنان زندانی در همان زندان فرزند خود را به دنیا می آورند و دوران شیردهی را می گذرانند و در کل معتقد هستم که حتما لیست غذایی زنان زندانی باید متفاوت باشد و همچنین پزشکان حتما به صورت دوره ای به آنها رسیدگی کنند. ما باید از آسیب های اجتماعی جلوگیری کنیم تا زنان گرفتار زندان نشوند، چرا که این زنان به دلیل شرایط خاص اقتصادی طعمه این گرفتاری ها می شوند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet