هدر موبایل
1398/08/17 16:03:58
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به تدوین لوایح مبارزه با فساد پیشنهاد کرد

راه‌اندازی جنبشی برای تأمین قوانین مبارزه با فساد

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است اگرچه مبارزه با فساد نیازمند قوانین جدید است اما باید این قوانین در قالب یک طرح یا لایحه جامع ارائه شود تا از هدف اصلی دور نشویم.
راه‌اندازی جنبشی برای تأمین قوانین مبارزه با فساد سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است اگرچه مبارزه با فساد نیازمند قوانین جدید است اما باید این قوانین در قالب یک طرح یا لایحه جامع ارائه شود تا از هدف اصلی دور نشویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101827199839.jpg راه‌اندازی,جنبشی,برای,تأمین,قوانین,مبارزه,با,فساد Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت لوایحی که دولت برای مبارزه با فساد در قالب شفافیت، مدیریت تعارض منافع و ارتقای سلامت نظام اداری در دست دارد، گفت: مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی مطالبه عمومی ملت است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: مجلس نیز این انتظار را از تمامی دستگاه های امنیتی و نظارتی دارد که به مبارزه با فساد بپردازند البته دستگاه قضایی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با مفاسد بدون رعایت خط قرمز مبارزه کند.

وی ادامه داد: در این بین، جمعی از همکاران مجلس و برخی از بخش های دولت معتقدند باید برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، اداری و سازمانی قوانین جدید تدوین کنیم از این رو جنبشی برای تأمین قوانین مورد نیاز مبارزه با مفاسد راه افتاده است.

برای تأمین قوانین مبارزه با فساد به علت ارائه طرح ها و لوایح مختلف، آشفتگی ایجاد شده که نیازمند کارشناسی بیشتر برای ارائه یک طرح یا لایحه جامع است

نقوی حسینی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان طرح های مختلفی در حوزه مبارزه با فساد نگاشته اند و دولت و قوه قضاییه لوایح و نظرهایی در این خصوص داده اند، عنوان کرد: به نظر می رسد اندکی آشفتگی در این زمینه به وجود آمده است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دولت و مجلس باید به سمت تجمیع لوایح و طرح های مبارزه با فساد حرکت کنند، خاطرنشان ساخت: معتقدیم یک طرح یا لایحه جامع و کامل در زمینه مبارزه با فساد، تأثیرگذاری بهتری برای این امر داشته باشد چرا که پرداختن جزیره ای به فساد در قوانین مختلف ممکن است در نهایت ما را از هدف اصلی دور کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet