هدر موبایل
1398/08/17 10:26:41
سرویس اجتماعی
آقاپور علیشاهی:

افزایش سرسام‌آور اجاره بها در پایتخت، کارگران فصلی را ماشین‌ خواب کرد

نماینده مردم شبستر در مجلس با انتقاد از اینکه افزایش سرسام‌آور اجاره‌بها در پایتخت، کارگران فصلی را ماشین خواب کرد، گفت: آسیب‌های ناشی از افزایش اجاره‌ بها در حال افزایش است.
افزایش سرسام‌آور اجاره بها در پایتخت، کارگران فصلی را ماشین‌ خواب کرد نماینده مردم شبستر در مجلس با انتقاد از اینکه افزایش سرسام‌آور اجاره‌بها در پایتخت، کارگران فصلی را ماشین خواب کرد، گفت: آسیب‌های ناشی از افزایش اجاره‌ بها در حال افزایش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905107048053607.jpg افزایش,سرسام‌آور,اجاره,بها,در,پایتخت،,کارگران,فصلی,را,ماشین‌,خواب,کرد Icana

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از اینکه افزایش سرسام‌آور اجاره‌بها در پایتخت باعث ماشین‌خوابی کارگران فصلی شده است، گفت: در گذشته که وضعیت مسکن و اجاره بها بهتر بود چندین کارگر با هم منزلی را اجاره می‌کردند اما با افزایش و گرانی اجاره بها به ماشین خوابی روی آورده‌اند.

معصومه آقاپور علیشاهی تیتر یک

آسیب‌های ناشی از افزایش اجاره‌بها در پایتخت در حال افزایش است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به اینکه آسیب‌های ناشی از افزایش اجاره‌بها در پایتخت در حال افزایش است، افزود: متاسفانه قشر ضعیف و متوسط در پایتخت به مهاجرت و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند و تاکنون گامی جدی برای کنترل اجاره بها برداشته نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات زیرساختی مسکن باید حل شود، تصریح کرد: باید همانگونه که کشورهای توسعه یافته به این سمت و سو حرکت کردند ما نیز در این مسیر گام برداریم و از تکنولوژی های ساخت مسکن بهره ببریم تا قیمت تمام شده بهای مسکن کاهش یابد به گونه‌ای که دولت با ارائه زمین و ساخت آن و همچنین تشدید نظارت‌ها مسکن را طی مدت زمان معین و با اجاره بهای پایین در اختیار اقشار ضعیف و کم درآمد قرار دهد.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم، ادامه داد: تا زمانی که بحث ملکیت و سند در حوزه مسکن مورد توجه باشد به هیچ وجه اصلاح قیمت مسکن محقق نمی‌شود و اختیار مسکن از دست دولت خارج و مافیا و دلالان در حوزه مسکن تعیین قیمت می‌کنند.

آقاپور علیشاهی با انتقاد از اینکه آماری از متقاضیان بازار مسکن وجود ندارد، گفت: نباید اجازه داد آسیب‌های ناشی از افزایش اجاره‌ بها افزایش یابد در این رابطه استفاده از فناوری‌ها و تکنولوژی‌ها می‌تواند در قیمت نهایی مسکن موثر باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet