هدر موبایل
1398/08/16 19:51:56
سرویس سیاسی
خجسته خبر داد

دپو ذرت های آلوده وارداتی در انبار گمرگ بندر امام خمینی(ره) + فیلم

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از ورود ذرت های آلوده وارداتی و دپوی آن در انبار گمرک بندر امام خمینی(ره) خبر داد.
دپو ذرت های آلوده وارداتی در انبار گمرگ بندر امام خمینی(ره) + فیلم نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از ورود ذرت های آلوده وارداتی و دپوی آن در انبار گمرک بندر امام خمینی(ره) خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911108513851248.jpg دپو,ذرت,های,آلوده,وارداتی,در,انبار,گمرگ,بندر,امام,خمینی(ره),+,فیلم Icana

امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزئیات بیشتر از واردات 500 هزار تن ذرت به کشور گفت: بر اساس اطلاعات دقیقی که از سوی مردم،دلسوزان و گمرکات به فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اصل نود رسیده 140 هزار ذرت آلوده به قارچ سمی آفلاتوکسین است که خطرناکترین سم را دارد بر این اساس باید زمانی که آن ها وارد کشور شد مرجوع می شدند اما این اقدام صورت نگرفت.

وی ادامه داد: باید مسئولان پاسخگو باشند چه کسی در این چهار سال آن ها را مرجوع نکرده و در نزد خود نگه داشته است که با هر روز نگهداری سم آن ها بیشتر می شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: گفته شده کسی نمی تواند از کنار انبار ذرت های آلوده عبور کند تا از وارد شدن آسیب به آن ها وارد شود.
خجسته با طرح این سوال که چه دستان پشت پرده ای وجود دارد عنوان کرد: این آلودگی چهار سال است روز به روز بیشتر می شود ولی همه در برابر آن سکوت کردند کسانی که بیانیه مشترک داده اند بجای تکذیب تعیین تکلیف کنند و از پنهان کاری خودداری کرده و اطلاعات دقیق را در اختیار مردم قرار دهند. وی با بیان این که  ذرت های آلوده وارد کشور شده در انبار های بندر امام خمینی (ره) قرار دارند بیان کرد: با وجود دستور رئیس جمهور مبنی بر امحای آن ها چرا تاکنون این کار انجام نشده است؟
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد:باید ذرت های آلوده وارد شده هرچه زودتر تعیین تکلیف شود و این اطمینان به مردم داده می شود که یک دانه از 140 هزار تن ذرت های وارداتی آلوده وارد بازار نشده است.وی مبدا ذرت های آلوده وارد شده را کشور برزیل اعلام کرد و گفت: آن ها با 35 میلیون دلار  ارز دولتی وارد شده اند و به نظر می رسد در این زمینه رانت وجود دارد که کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است.

وی با بیان این که عده ای از مسئولان درباره موضوع واردات ذرت های آلوده قصورکردند تصریح کرد: کمیسیون اصل نود با جدیت در حال پیگیری این موضوع است تا نتیجه حاصل شود.

ذرت

خجسته با بیان این که 360 هزار تن از ذرت های آلوده وارد شده سالم است گفت: آن ها پس از ورود به تایید سازمان استاندارد و وزارت بهداشت رسیده اند اما 140 هزار تن آن که آلوده به سم آفلاتوکسین بوده پیگیری آن هستیم تا هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی با بیان این که فرصت یک ماهه به مسئولان داده شده تا وضعیت ذرت های وارد شده را تعیین شده روشن کنند خاطرنشان کرد: امنیت سلامت مردم جز وظایف اصلی کمیسیون اصل نود است چون ما وکیل مردم هستیم نه دولت تلاش می کنیم تا تمام زوایا این موضوع آشکار شده و به اطلاع عموم برسد./

دانلود

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet