هدر موبایل
1398/08/18 10:29:20
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات در ایجاد شهرهای جدید، مسئله تأمین آب شرب است.
شهرهای جدید مشکل تأمین آب دارند رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات در ایجاد شهرهای جدید، مسئله تأمین آب شرب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103772576991.jpg شهرهای,جدید,مشکل,تأمین,آب,دارند Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از روش شهرسازی و ایجاد شهرهای جدید در اطراف کلانشهرها به ویژه پایتخت، گفت: به نظر من روند کنونی شهرسازی و ایجاد شهرهای جدید در اطراف کلانشهرها کامل اشتباه است، زیرا این مسئله تبعات بسیاری را برای کشور به دنبال دارد.

تولید انبوه مسکن

شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من شهرهای جدید باید در شمال و جنوب کشور و در حاشیه دریاها ساخته شود، زیرا در شرایط کنونی یکی از مهم ترین معضلات و مولفه در ایجاد شهرهای جدید، مسئله تأمین آب شرب است.

حال اگر بخواهیم شهرها را بسیار دور از منابع آبی بسازیم، قطعا برای تأمین آب با مشکلات بسیاری رو به رو خواهیم شد

وی ادامه داد: حال اگر بخواهیم شهرها را بسیار دور از منابع آبی بسازیم، قطعا برای تأمین آب با مشکلات بسیاری رو به رو خواهیم شد.

وزارت راه و شهرسازی باید تمرکز خود را در ایجاد شهرها در حاشیه بنادر بگذارد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به نظر من وزارت راه و شهرسازی باید تمرکز خود را در ایجاد شهرها در حاشیه بنادر بگذارد و قطعا این مسئله می تواند مردم را به مهاجرت به این مناطق سوق دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی، ایجاد  مسکن در مناطق کویری و کم آب است که این مسئله موجب می شود که دولت برای تأمین آب با مشکل رو به رو شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet