خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/19 12:51:00
سرویس اجتماعی
واکنش ابوترابی به خسارت مالباختگان کلاهبرداری‌های اینترنتی سیستم بانکی:

دادستان، مجازاتی برای بانک‌های متخلف اعمال کند

نماینده مردم در مجلس دهم، از دادستان کل کشور خواست تا مجازاتی را برای بانک‌هایی که خسارت مالباختگان کلاهبرداری‌های اینترنتی را مطابق با دستور صادر شده جبران نمی‌کنند، اعمال کند.
دادستان، مجازاتی برای بانک‌های متخلف اعمال کند نماینده مردم در مجلس دهم، از دادستان کل کشور خواست تا مجازاتی را برای بانک‌هایی که خسارت مالباختگان کلاهبرداری‌های اینترنتی را مطابق با دستور صادر شده جبران نمی‌کنند، اعمال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201911105754270575.jpg دادستان،,مجازاتی,برای,بانک‌های,متخلف,اعمال,کند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت و با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بی‌توجهی بانک‌ها به اجرای دستورالعمل دادستان کل کشور در جهت جبران خسارت مشتریان بانک‌ها برای جبران خسارت مشتریان بانک‌ها که از طریق رمز دوم کارت خود مورد سرقت اینترنتی قرار گرفته‌اند، گفت: هم‌اکنون با پدیده انبوه پرونده‌های قضایی در محاکم مواجه هستیم، به ویژه در رابطه با جرایم مرتبط با فضای مجازی به حدی افزایش یافته است که گاه قضات آنها را حتی ثبت هم نمی‌کنند.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده جرایم اینترنتی در قالب کلاهبرداری بوده که 99درصد آنها به حوزه اقتصادی برمی‌گردد، ادامه داد: در این زمینه بخش اعظمی از این مشکل به سوءاستفاده از کارت‌های بانکی و رمز دوم یا ایجاد سایت‌های مشابه بانک‌های مختلف یا ورود رمز کارت‌ها در دستگاه کارتخوان در اماکنی همچون پارکینگ‌ها یا مراکز فروش برمی‌گردد.

رمز یکبار مصرف، بهترین راه برای پیشگیری از بروز کلاهبرداری‌های اینترنتی

وی تصریح کرد: ما با استفاده از رمز یکبار مصرف می‌توانیم از بروز این میزان کلاهبرداری‌های انبوه پیشگیری کنیم، ضمن اینکه قوه قضائیه باید به این موضوع ورود جدی پیدا کند، چرا که به دنبال آن ورود انبوهی از پرونده ها به دستگاه قضایی کاهش پیدا می کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته بانک‌ها در این زمینه همکاری نکرده و به نوعی کاهلی می‌کنند که لازم است دادستان کل کشور در این زمینه برای اجرای دستورالعملی که صادر کرده، پافشاری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: نبود همکاری از سوی بانک‌ها کوتاهی در انجام وظیفه قانونی است و دادستان کل کشور می‌تواند به عنوان مدعی العموم، روسای آنها را احضار کند و در صورت نیاز به اقداماتشان وصف کیفری داده و مجازات تعیین شده در قانون برای آن را اعمال کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet