هدر موبایل
1398/08/18 10:49:53
سرویس اقتصادی
/ لایحه بودجه ۹۹ از نگاه بهارستان‌نشین‌ها /

میرزایی: فاصله از خام فروشی برگ برنده بودجه سال آینده

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است براساس چشم‌اندازی که می‌توان برای اقتصاد کشور در سال آینده متصور شد؛ بهتر است فروش نفت حدود ۶۰۰هزار تا ۷۰۰هزار بشکه با نرخ حدود ۵۰ دلار باشد.
میرزایی: فاصله از خام فروشی برگ برنده بودجه سال آینده عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است براساس چشم‌اندازی که می‌توان برای اقتصاد کشور در سال آینده متصور شد؛ بهتر است فروش نفت حدود 600هزار تا 700هزار بشکه با نرخ حدود 50 دلار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg میرزایی:,فاصله,از,خام,فروشی,برگ,برنده,بودجه,سال,آینده Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مناسب‌ترین قیمت برای نفت در بودجه سال آینده، گفت: براساس چشم‌اندازی که می‌توان برای اقتصاد کشوردر سال آینده متصور شد؛ بهتراست فروش نفت حدود 600 تا 700 هزار بشکه با حدود نرخ 50 هزار دلار باشد.

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به کاهش وابستگی بودجه کشور، ادامه داد: بودجه سال 99 باید واقع‌گرایانه بسته شود، بنابراین باید با کاهش فروش بشکه‌های نفت خام از خام‌فروشی فاصله گرفت و درصدد افزایش تولید محصولات پتروشیمی و نفتی بود.

بودجه نویسی سال آینده با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی سال جاری

وی با بیان اینکه مسئولان دولتی باید جریانات اقتصادی سال جاری را در هنگام بودجه‌نویسی مدنظر قرار داده و براین اساس بودجه‌ای عاقلانه و واقعی را برای سال 99 تدوین کنند، افزود: روح حاکم بر اقتصاد مقاومتی و دیگر ضرورت‌های اجتماعی، سیاسی و امنیتی در سطح منطقه و بین‌المللی اقتضاء می‌کند بودجه بدون نفت برای نخستین بار در سال 99 منعقد شود.

پول حاصل از فروش نفت صرف مسائل اجرایی نشود

به اعتقاد عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی حتی اگر تعداد کثیری بشکه نفت در سال آینده به فروش رسد نباید پول حاصل آن را در بودجه سالانه صرف مسائل اجرایی کشور کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet