خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/08/19 13:57:08
سرویس استان ها
ابراهیمی:

محیطزیست شازند در معرض خطر جدی / برداشت شن و ماسه از معادن را متوقف کنید

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، گفت: بهره‌برداری از معادن شن و ماسه به محیطزیست و ذخیرگاه‌‌ جنگلی بلوط در منطقه شازند آسیب جدی وارد کرده است.
محیطزیست شازند در معرض خطر جدی / برداشت شن و ماسه از معادن را متوقف کنید سخنگوی کمیسیون کشاورزی، گفت: بهره‌برداری از معادن شن و ماسه به محیطزیست و ذخیرگاه‌‌ جنگلی بلوط در منطقه شازند آسیب جدی وارد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101889755195.jpg محیطزیست,شازند,در,معرض,خطر,جدی,/,برداشت,شن,و,ماسه,از,معادن,را,متوقف,کنید Icana

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تخریب محیطزیست شهرستان شازند با بهره‌برداری از معادن شن و ماسه، گفت: بهره‌برداری از معادن شن و ماسه به محیطزیست و ذخیرگاه‌‌ جنگلی بلوط در منطقه شازند آسیب جدی وارد کرده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای  با بیان اینکه منطقه شازند، آستانه و روستاهای تاریخی سرسختی علیا و پاکل، نور آباد و ده سفید طبیعتی بسیار زیبا داشته که برای گردشگری و توریست بسیار مناسب است. از طرفی این شهرستان ذخیره‌گاه جنگلی بلوط بوده که در نوع خودش استثنا است چرا که بلوط مختص لرستان و استا‌ن های جنوبی بوده و حفظ و حراست از آن بسیار مهم است.

فعالیت معادن شن و ماسه تهدید جدی برای محیطزیست شازند است 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه مردم استان مرکزی به خصوص شهرستان شازند هرساله خودجوش برای حفاظت از محیط‌زیست و احترام به طبیعت زیبای شازند جشنواره‌‌ای برگزار می‌کنند، گفت: متاسفانه علی‌رغم همه تلاش‌های مردم برای حفظ و حراست از طبیعت، فعالیت معادن شن و ماسه محیطزیست منطقه را به صورت جدی تهدید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بهر‌برداری از معادن شن و ماسه ارزش تخریب محیط زیست و کشاورزی را ندارد، اظهار کرد: امسال مردم در حالی برای حضور در جشنواره حفاظت از محیطزیست آمده بودن که پلاکارد‌هایی اعتراضی برای فعالیت این معادن به همراه داشته و توقف فعالیت معادن را مطالبه می‌کردند. ازسوی دیگر بنده با وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص توقف فعالیت معادن شن و ماسه شازند مکاتبه کرد‌ه‌ام اما متاسفانه برخی از مسئولان کشوری و استانی در این حوزه کوتاهی کرده‌اند که باید از مبادی قانونی پیگری کنیم.

ذخیره‌گاه‌های بلوط شازند توسعه پیدا می‌کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان، با اشاره به ضرروت توسعه ذخیره‌گاه‌های جنگلی بلوط شازند، خاطرشان کرد: معاون سازمان جنگل‌ها، برای توسعه ذخیره‌گاه‌های بلوط قول‌هایی داده‌اند، اما ما از یک طرف برای توسعه و تقویت این جنگل‌ها تلاش می‌کنیم و از طرف دیگر معادن برای بهره‌برداری از شن و ماسه معادن به محیط‌زیست منطقه آسیب می‌زنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet