روز مجلس
1398/08/18 15:41:03
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد

ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی گفت: اروپایی‌ها دنبال اجرای تعهدات برجامی خود نیستند.
ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی گفت: اروپایی‌ها دنبال اجرای تعهدات برجامی خود نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102573007983.jpg ضرورت,لغو,اجرای,داوطلبانه,پروتکل,الحاقی Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص رفتار اروپایی‌ها در واکنش به گام چهارم کاهش تعهدات برجام ایران، گفت: روند رفتار اروپایی‌ها نشان می‌دهد که آنها برنامه برای اجرای تعهدات خود ندارند. بنابراین اجرای پروتکل الحاقی (معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) که ایران در اقدامی با هدف اعتمادسازی تصمیم به اجرای داوطلبانه آن گرفت، به عنوان یک تعهد برجامی باید لغو شود، این اقدام قطعا تاثیر در رفتار طرف‌های اروپایی خواهد داشت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران بعد از خروج آمریکا از برجام حداقل در حوزه عملیاتی شاهد اقدامی از سوی اروپایی‌ها نبوده؛ البته این سبب نقد پذیری گام‌های ایران نیز شده است، به نظر گام‌های کاهش تعهدات تاثیری در رفتار طرف مقابل نداشته و دولت باید گام‌های موثرتری را تعریف و عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها طور جدی به برجام نپرداختند، گفت: ایران چهارمین گام کاهش تعهدات برجام را برداشته و ضمن آن به اروپایی‌ها مهلت یک ماهه جهت جبران داده اما با توجه به رفتار اروپایی‌ها به نظر این گام‌ها ادامه دار خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت ایران نیز در برداشتن گام‌های کاهش تعهدات برجام ملاحظاتی دارد، دولت تلاش می‌کند غربی‌ها را وادار به انجام کاری در چارچوب برجام کند اما در کنار آن تلاش کرده تا فضا به سمت مناقشات و تنش‌های غیرقابل جبران نرود، این ملاحظات شاید در عدم جدیت اروپایی‌ها تاثیر داشته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet