شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/08/18 14:34:23
سرویس اقتصادی
حسینی:

لایحه بودجه 99 شرکت‌های دولتی به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تقدیم شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۹ شرکت‌های دولتی به کمیسیون متبوعش برای بررسی بیشتر خبر داد.
لایحه بودجه 99 شرکت‌های دولتی به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تقدیم شد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس از تقدیم لایحه بودجه سال 99 شرکت‌های دولتی به کمیسیون متبوعش برای بررسی بیشتر خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108102088833.jpg لایحه,بودجه,99,شرکت‌های,دولتی,به,کمیسیون,برنامه,و,بودجه,مجلس,تقدیم,شد Icana

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره بررسی بودجه شرکت‌های دولتی در مجلس، گفت: پس از اصلاح ماده ۱۸۰ قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در سال جاری، مقرر شد؛ دولت، بودجه شرکت‌های دولتی را یک ماه زودتر از لایحه بودجه سنواتی به مجلس تقدیم کند، بنابراین سازمان برنامه و بودجه به نمایندگی از دولت در ۱۴ آبان ماه سال جاری لایحه بودجه شرکت‌های دولتی را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تقدیم کرد.

بودجه شرکت‌های دولتی باید در اختیار دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و این مراکز لایحه مذکور را بررسی و نظرات خود را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اعلام کند

عملکرد بودجه در شش ماهه نخست سال ۹۸ به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تقدیم شد

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد شش ماهه نخست سال ۹۸ همراه با لایحه بودجه شرکت‌های دولتی سال 99 به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تقدیم شد، افزود: بودجه شرکت‌های دولتی شامل بودجه شرکت‌های سودده، سر به سر، زیان‌ده، بانک‌ها، سازمان بنادر و دریانوردی، صنایع دفاع و ... است. این بودجه در سال 98 یک میلیون و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بود که در سال ۹۹، به یک میلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

بودجه شرکت‌های دولتی در دیوان محاسبات بررسی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: بودجه شرکت‌های دولتی باید در اختیار دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قرار گیرد و این مراکز لایحه مذکور را بررسی و نظرات خود را به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اعلام کند تا زمان کافی برای رسیدگی به بودجه دولتی وجود داشته باشد.

حسینی اضافه کرد: پس از بررسی دیوان محاسبات نمایندگان نیز نظرات کارشناسی خود را درباره لایحه بودجه شرکت‌های دولتی مطرح کرده و تصویب آن با لایحه بودجه سال 99 در انتهای سال انجام می گیرد.

بررسی بودجه شرکت‌های دولتی شفافیت را به دنبال دارد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم با بررسی دقیق‌تر، شفافیت بودجه شرکت‌های دولتی افزایش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet