هدر موبایل
1398/08/18 20:27:24
سرویس بین الملل

دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران با امیرآبادی فراهانی

سید نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران با احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، دیدار و گفتگو کردند.
دیدار رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران با امیرآبادی فراهانی سید نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران با احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، دیدار و گفتگو کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201911109845200873.jpg دیدار,رئیس,گروه,دوستی,پارلمانی,پاکستان,و,ایران,با,امیرآبادی,فراهانی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ‎سید نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران در مجلس ملی پاکستان و هیات همراه که برای دیداری رسمی به کشورمان سفر کرده اند ظهر امروز (شنبه، 18 آبان‌ماه) با احمد امیرآبادی فراهانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، دیدار و گفتگو کردند.
احمد امیرآبادی فراهانی در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمدگویی به رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران به تهران، نقش مناسبات پارلمانی را در توسعه و گسترش همکاری های دوجانبه حائز اهمیت خواند و بر تلاش دو کشور برای استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های مشترک در زمینه‌های مختلف به ویژه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و امنیتی تاکید کرد.
 وی افزود: گروه‌های دوستی پارلمانی می‌توانند نقش ارزنده، سازنده و استحکام بخشی را در ارتباطات فی‌ما‌بین ایفا نمایند. 
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان با اشاره به ظرفیت های اقتصادی دو کشور برای توسعه و گسترش همکاری های فی‌مابین گفت: عملی شدن توافقات صورت گرفته در خصوص راه اندازی خط لوله انتقال گاز جمهوری اسلامی ایران به پاکستان، گام مهمی برای تحکیم و تعمیق روابط دو کشور محسوب  می‌شود. 
وی همچنین بر لزوم تسهیل روابط بانکی و صدور روادید برای تجار دو کشور بعنوان پیش نیازهای توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و پاکستان تاکید کرد.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خروج یکجانبه‌ی آمریکا از برجام و اقدامات تحریک آمیز این کشور در منطقه اظهار داشت: ایران با وجود اقدامات مخرب آمریکا، به دنبال تقویت صلح و ثبات منطقه است.
امیرآبادی در پایان با اشاره به تحولات کشمیر گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری، موضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص کشمیر روشن است و بر کسی پوشیده نیست.
سید نوید قمر رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران در مجلس ملی پاکستان نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، گفت: مجلس ملی پاکستان از تقویت گفتگوهای نمایندگان دو کشور استقبال می‌کنند و این سفر نیز در همین راستا صورت گرفته است. 
 وی در  این دیدار با اشاره به سابقه همکاری های دوستانه دو کشور، اشتراکات دینی، تاریخی، مذهبی، فرهنگی و سرزمینی ایران و پاکستان را عامل تحکیم روابط و پیوندهای دو ملت در طول تاریخ دانست.
رئیس گروه دوستی پارلمانی پاکستان و ایران در پایان این دیدار  از مواضع دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران در خصوص حمایت از پاکستان در موضوع کشمیر تقدیر و تشکر کرد. 
شایان ذکر است در این دیدار آقایان محمد حسینی، محمدباسط درازهی و حسن بیگی از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند که با همتایان خود در مجلس ملی پاکستان در خصوص نحوه توسعه همکاری های ایران و پاکستان در زمینه‌های مختلف گفتگو و تبادل نظر کردند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet