هدر موبایل
1398/08/20 10:25:27
سرویس اجتماعی
قربانی:

تحریم‌ها مانع واردات پانسمان «کودکان ای بی» است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تهیه مواد اولیه دارویی و واردات داروهای بیماران خاص به ویژه پانسمان «کودکان ای‌بی» به دلیل تحریم‌های آمریکا با مشکلات بسیاری همراه است.
تحریم‌ها مانع واردات پانسمان «کودکان ای بی» است نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تهیه مواد اولیه دارویی و واردات داروهای بیماران خاص به ویژه پانسمان «کودکان ای‌بی» به دلیل تحریم‌های آمریکا با مشکلات بسیاری همراه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201905102189539623.jpg تحریم‌ها,مانع,واردات,پانسمان,«کودکان,ای,بی»,است Icana

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با فوت ۱۵ کودک ای‌بی به دلیل عفونت ناشی از نبود پانسمان میپلکسی که به خاطر تحریم‌ها به ایران ارسال نمی‌شود، گفت: علی رغم شعارها و وجود قوانین و پروتکل‌های بین‌الملی که هیچ کشوری حتی در زمان جنگ نباید از حوزه دارو و تجهیزات پزشکی تحریم باشد، امروز در تهیه مواد اولیه بسیاری از کارخانه‌های داروسازی و وارد کردن داروهای بیماران خاص، با مشکلات بسیاری رو برو هستیم.

واردات داروی بیماران خاص به دلیل تحریم‌های آمریکا با مشکلات بسیاری همراه است

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حوزه داروهای تخصصی بیماران خاص ازجمله ای بی، نتوانستیم همه نیازها را در داخل کشور تولید کنیم، افزود: درحال حاضر به دلیل کارشکنی‌های مختلف با مشکلات بسیاری در خصوص واردات داور‌های بیماران خاص و  پانسمان میپلکس مخصوص بیماران ای بی مواجه هستیم و آسیب و زیان آن متوجه کودکان و بیمارانی می‌شود که به آن نیاز مبرم دارند. 

رسانه‌ها تحریم دارویی ایران را به گوش جهانیان برسانند

قربانی با بیان اینکه رسانه‌ها طبق رسالت خود باید این ظلم را پیگیری کرده و به اطلاع جهانیان برسانند، تصریح کرد: علی‌رغم مستثنی بودن دارو از تحریم ‌ها، مشکلات بسیار زیادی برای واردات دارو تجهیزات پزشکی داریم. 

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا امکان تولید پانسمان‌ ویژه بیماران ای بی با توجه به پیشرفت‌های کشور درحوزه سلامت و پزشکی وجود ندارد؟ تصریح کرد: هر زمان که به جوانان و نخبگانمان اعتماد کردیم و میدان را در اختیارشان قرار دادیم موفق بودیم، اما این موضوع نیازمند فضای همدلی و همنوایی است که به سختی فراهم می‌شود چرا که امروز بسیاری از حوزه‌های کشور با مشکلات و آسیب های مختلفی مواجه است.

وزارت بهداشت با چالش تامین منابع مالی برای بیماران خاص مواجه است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ای‌بی در لیست بیماری‌های خاص است، خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم اینکه ای بی در لیست بیماری‌های خاص است اما بودجه‌ای به آن اختصاص پیدا نکرده است، تامین منابع برای بیماران خاص یکی از مشکلاتی است که حوزه بهداشت و درمان با آن مواجه است. /

خبرنگار: مهدی سعدی آرانی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet