هدر موبایل
1388/07/27 09:56:00
سرویس بین الملل
رییس مجلس در جمع کارکنان سفارت ایران در سوییس:

تفکر جمهوری اسلامی را نشر دهید

**رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به سفیر و کارکنان سفارت ایران در سوییس اظهار داشت: وظیفه مهم شما نشر فکر جمهوری اسلامی در ژنو به عنوان یکی از مراکز بین‌المللی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از ژنو، دکتر "علی لاریجانی" در اولین شب از سفر خود به ژنو که به منظور شرکت در اجلاس اتحادیه‌ بین مجالس انجام شده است، در مراسم ضیافت شامی که از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژنو برگزار شده بود، شرکت کرد.

در این ضیافت شام به غیر از سفیر ایران در ژنو، کاردار و تعدادی از کارکنان سفارت ایران در ژنو که به همراه خانواده‌هایشان در این ضیافت شام شرکت کرده بودند و نمایندگانی همچون مرتضی آقاتهرانی، کاظم جلالی، سیدناصر موسوی،‌ فاطمه آلیا، فاطمه آجرلو، علیرضا دهقان و سلیمی حضور داشتند.

در ابتدای این ضیافت مرتضی آقاتهرانی به درخواست رییس مجلس به بیان نکات اخلاقی طی سخنانی پرداخت و پس از آن علی لاریجانی نیز سخنرانی کرد.

علی لاریجانی نیز در این ضیافت با اشاره به گزارش اخیر گلدستون به عنوان گروه حقیقت یاب اظهار داشت: این گزارش یک ظرفیتی دارد و مهم این است که ما چقدر بتوانیم از آن استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امروز مجموعه‌از از جنایت اسرائیل در غزه مکشوف شده است و این یک ظرفیت ایجاد کرده تا ما بتوانیم از بدنه نهادهای بین‌المللی استفاده کرده و آن را به پیش برسیم.

رییس مجلس خاطر نشان کرد: البته سازوکار بین‌المللی یکی از ابزارهایی است که می‌توان برای پیشبرد مسایل فلسطین از آن استفاده کرد.

رییس قوه مقننه با بیان این که در جمهوری اسلامی افراد ورزیده و خوشفکری برای پیشبرد این موضوع داریم اظهار داشت: تراز جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین بالاست.

وی تصریح کرد: آنچه مسلم است این که عنصر تاثیر‌گذار در صحن بین‌المللی ایران است، ایران از روز نخست یک فکر جدید را در حمایت از جنبش‌های آزادی‌خواه مطرح کرد که می‌توان گفت فکر امام(ره) در این راستا مبنا و اساس قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه با تلاش‌های که صورت گرفت راه باز شد و امروز ما در موقف جدیدی قرار گرفتیم به این معنا که امیدواریم روزنه‌هایی از نجات بشر (منظور حرکت‌ها) ایجاد کند.

رییس مجلس با تاکید بر یکجانبه گرایی آمریک در عراق با شکست مواجه شد اظهار داشت: جمهوری اسلامی از جمله منتقاین موضوع یکجانبه گرایی آمریکا بود و از همان ابتدا نیز این موضوع را متوجه شد و بر روی آن ایستادگی کرد البته فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها نیز به مناقشه در این بحث پرداختند اما پس از اشغال عراق در واقع می‌توان گفت نظام بین‌المللی همسو با فکر جمهوری اسلامی شد و ما امروز می‌بینیم که ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر یکجانبه گرایی آمریکا یکی از موضوعات ماندگار در تاریخ خواهد شد و به عنوان یک سرمایه‌ برای کشور ما خواهد بود.

لاریجانی خطاب به سفیر و اعضای سفارت ایران در ژنو اظهار داشت: آنچه موجب ورزیدگی در عرصه بین‌المللی است این است که ما خبرگی در سیاست خارجی داشته باشیم و از این ثمره بتوانیم به خوبی استفاده کنیم.

رییس مجلس علت هجوم‌ها از سوی دول برتر به ایران را به خاطر تاثیر‌گذاری نقش جمهوری اسلامی در تحولات بین‌المللی برشمرد و افزود: وظیفه مهم دیپلمات‌ها معرفی و گسترش فکر جمهوری اسلامی در سطح دنیا و بخش بین‌المللی وزارت خارجه باید از این دستاورد پشتیبانی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet