خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/20 14:07:39
سرویس اجتماعی
مافی:

آمادگی کامل برای مقابله با زلزله در تهران وجود ندارد

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: متأسفانه برای مقابله با یک زلزله بزرگ یعنی با ریشتر بالا در تهران، آمادگی کافی وجود ندارد.
آمادگی کامل برای مقابله با زلزله در تهران وجود ندارد نماینده مردم تهران در مجلس گفت: متأسفانه برای مقابله با یک زلزله بزرگ یعنی با ریشتر بالا در تهران، آمادگی کافی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105914006999.jpg آمادگی,کامل,برای,مقابله,با,زلزله,در,تهران,وجود,ندارد Icana

پروانه مافی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مقاومت خانه‌های استان تهران و آمادگی نهادهای ذیربط در صورت وقوع زلزله در پایتخت، گفت: متأسفانه برای مقابله با یک زلزله بزرگ یعنی با ریشتر بالا آمادگی کافی در استان تهران وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: البته دستگاه‌های مسئول طی سال‌های اخیر سعی کرده‌اند که آمادگی‌های لازم را در این زمینه کسب کنند.

وی ادامه داد: برای مثال بخش مدیریت بحران استان تهران آمادگی‌های لازم را کسب کرده‌‌اند تا در کمتر از کسری از ثانیه و هنگام وقوع زلزله آب، برق و گاز را قطع کنند چرا که در زمان زلزله ممکن است وقایعی چون آتش‌سوزی رخ دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: علی رغم آنکه مدیریت بحران استان تهران دستاوردهای خوبی تاکنون برای مقابله با زلزله داشته است، اما نمی‌توانیم بگوییم که در صورت وقوع یک زلزله بزرگ و با ریشتر بالا، شرایط برای مدیریت حادثه کاملا فراهم است.

مافی با اشاره به اینکه دولت هم نوسازی بافت‌های فرسوده را در دستور کار دارد که از این طریق می‌توان تا حدود زیادی با تخریب منازل در زمان وقوع زلزله مقابله کرد، تصریح کرد: هر چقدر ساخت‌وسازها جدیدتر و مبتنی بر اصول و مهندسی‌های نوین باشد، استحکام ساختمان‌ها هم بیشتر می‌شود و خسارت‌ها کاهش می‌یابد.

وی عنوان کرد: آمادگی نسبی برای مقابله با زلزله در تهران وجود دارد اما برای ایجاد آمادگی کامل، شهرداری‌ و مدیریت بحران باید تلاش های بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet