هدر موبایل
1398/08/22 10:29:59
سرویس سیاسی
نماینده اهل سنت مجلس:

صدور انقلاب اسلامی با وحدت مسلمانان و تقریب مذاهب ممکن می شود

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس می گوید: جمهوری اسلامی که مبتکر و بانی هفته وحدت بوده ،همیشه پرچم دار وحدت و تقریب مذاهب است.
صدور انقلاب اسلامی با وحدت مسلمانان و تقریب مذاهب ممکن می شود نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس می گوید: جمهوری اسلامی که مبتکر و بانی هفته وحدت بوده ،همیشه پرچم دار وحدت و تقریب مذاهب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104579189516.jpg صدور,انقلاب,اسلامی,با,وحدت,مسلمانان,و,تقریب,مذاهب,ممکن,می,شود Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ضمن تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت گفت: همه دنیا از موضوع هفته وحدت استقبال می کنند و این درایت نظام جمهوری اسلامی و بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده است که این هفته را هفته وحدت اعلام کنند و جهان اسلام هم از آن استقبال کردند.

وی افزود: جهان اسلام برای پیروزی در مقابل استکبار ، ظلم و استثمار استعمارگران بایستی متحدتر شوند و جمهوری اسلامی همیشه پرچمدار و طلایه‌دار این موضوع بوده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با تاکید براینکه اگر ارزش ها و شعائردینی و مذهبی مورد احترام و تکریم باشد، قطعاً وحدت عملی را بیشتر احساس می کنیم، مطرح کرد: وحدت اقوام و مذاهب در سطح کشور دشمنان را در پیشبرد اهداف‌شان ناموفق می‌کند.

وی با اشاره به دیدار نمایندگان اهل سنت مجلس با علما و فقها در شهر قم ، ادامه داد:در مناطق اهل تسنن هم مردم انتظار دارند که روز عید برای اهل سنت تعطیل اعلام شود، میلاد حضرت رسول اکرم(ص) عید بزرگی برای مسلمانان است  و مانند کشور یمن تعطیلی اعلام شود؛ ایران با اقتدار در کنار مردم یمن ایستاده است و از انصار الله حمایت می کند و می بینیم که آنجا هم مراسم بزرگی برای میلاد حضرت رسول(ص) تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید:

 

عضو فراکسیون مرزنشینان مجلس با بیان اینکه شهرهای سنی نشین شهدا وجانبازان بسیار زیادی را فدای این انقلاب کرده اند،تاکید کرد:جمهوری اسلامی که مبتکر و بانی هفته وحدت بوده و همیشه پرچم دار وحدت و تقریب مذاهب است و به نظر من همایش ها ، نشست‌ها و هم اندیشی های مختلف گذاشته می شود و علما از مذاهب در آن حضور دارند به جهت تقریب مذاهب و ادیان الهی است.

خضری با بیان این که اکثر ساکنین مرزهای کشور را اهل سنت تشکیل می دهند، مطرح کرد: مردم مرزنشین کشورمان در عمر چهل ساله انقلاب اسلامی به دشمنان اجازه نداده اند که حتی یک وجب از خاک ایران را تصرف کنند و این نشان از عِرق اهل سنت به کشور و نظام دارد.

نماینده اهل سنت در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری فرموده اند که هر فردی که به صورت خواسته و ناخواسته به مقدسات پیروان مذاهب دیگر توهین کند مزدور دشمن است، تصریح کرد: تقریب مذاهب بسیار مهم است و تقریب ادیان الهی و ابراهیمی به روایتی نزدیکی آنها باعث می شود اتحاد بین جامعه بشری و جهان اسلام بیشتر شود و این انسجام باعث می‌شود استکبار و ظلم ستیزی قوت بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: صدور انقلاب اسلامی از آرزو و آرمان‌های دیرینه ما است و با وحدت مسلمانان و تقریب مذاهب  این اتفاق در حال شکل گیری است؛ اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی ما به کشورهای منطقه صادر می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet