ایام محرم 1398
1388/07/27 11:38:00
سرویس بین الملل

سخنرانی فاطمه آجرلو در کمیته هماهنگی زنان بین‌المجالس

**عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در یکصدوبیست و یکمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس روز یکشنبه سخنانی را در موضوع قاچاق مواد مخدر و تاثیر آن برخانواده در کمیته هماهنگی زنان اتحادیه بین‌المجالس مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به ژنو، "فاطمه آجرلو " در این سخنان اظهار داشت: امروزه زنان مضاف بر ایفای نقش سنتی خود به عنوان همسر و مادر در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی دارای نقش‌های جدیدی نیز گردیده‌اند.

نماینده کرج افزود: اکنون قاچاق مواد مخدر به عنوان یکی از چالش‌های جهانی که موجب آسیب رسانی به خانواده‌های قاچاق‌چیان،‌معتادین و نیروهای انتظامی به ویژه زنان و کودکان محسوب می‌گردد.

آجرلو اظهار داشت: اخیراً واقعیت میزان گسترش تاثیر قاچاق مواد مخدر بر روی زنان به تدریج باعث جلب توجه تصمیم‌گیران مرتبط با توقف این روند شده است.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از زنان و دختران بر اثر مصرف مواد مخدر، هویت، کرامت، کیفیت زندگی و حقوق حمایتی خود را ازدست داده‌اند بنابراین اکنون زمان آن فرا رسیده که ما استراتژی‌ها،‌الگوها و دیدگاه‌هایمان را در خصوص موضوع مواد مخدر برای ایجاد یک تغییر واقعی مورد بازنگری قرار دهیم این باعث خواهد شد زنان آسیب دیده بتواند دوباره به شخصیت انسانی خود دست یابد .

عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که در خط مقدم قاچاق مواد مخدر قرار دارد،‌تجربیات بی‌نظیری در این زمینه کسب کرده هر چند که این تجربیات به قیمت جان انسان‌ها و خسارت‌های مادی بوده است.

آجرلو گفت: ایران در کنار این تجربیات از اطلاعات دیگر کشورها استقبال می‌کند و خواهان ارائه دستاوردهای خود در زمینه انجام اقدامات موثر در مبارزه با مصیبت قاچاق مواد مخدر به دیگر ممالک و جوامع بین‌المللی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet