هدر موبایل
1398/08/22 09:25:28
سرویس اقتصادی
موسوی تاکید کرد؛

طرح ملی مسکن کارآمدی لازم را ندارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که تقاضای بخش مسکن  را مدیریت نکنیم و فقط مباحث عرضه مسکن را  اجرا کنیم، هر طرحی که در این حوزه مطرح می شود کارآمد نخواهد بود.
طرح ملی مسکن کارآمدی لازم را ندارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که تقاضای بخش مسکن  را مدیریت نکنیم و فقط مباحث عرضه مسکن را  اجرا کنیم، هر طرحی که در این حوزه مطرح می شود کارآمد نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201911102947509285.jpg طرح,ملی,مسکن,کارآمدی,لازم,را,ندارد Icana

 سیدفرید موسوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح ملی مسکن گفت: طرح ملی مسکن و یا هر طرح دیگری در حوزه مسکن بی نتیجه خواهد ماند زیرا متاسفانه سیاست گذاران ما در حوزه مسکن بیشتر مباحث عرضه را در نظر می گیرند و تصورشان این است که با افزایش عرضه مسکن می توان قیمت  آن را مدیریت و کنترل کنیم که اینگونه نیست و این موضوع جای ایراد دارد.

مشکل مسکن صرفا بحث عرضه نیست

وی افزود: مشکل مسکن صرفا بحث عرضه نیست قطعا راه حل ها و نسخه هایی که بر این مبنا شکل می گیرد نمی تواند کارآمدی لازم را داشته باشد باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: ورود مسئولین مربوطه به این موضوع در شرایط فعلی خوب بوده ولی تا زمانی

تا زمانی که تقاضای بخش مسکن  را مدیریت نکنیم، توان خرید بخش متقاضی را افزایش ندهیم،  هر طرحی که در حوزه مسکن مطرح می شود نمی تواند کارآمد باشد.

که مهندسی تقاضا را به درستی انجام نداده و تقاضا را مدیریت نکنیم، توان خرید بخش متقاضی را نتوانیم افزایش دهیم و یک مهندسی مناسب، درست و کارآمد در بخش تقاضا شکل ندهیم، هر طرحی که در حوزه مسکن مطرح می شود نمی تواند کارآمد باشد.

طرح ملی مسکن؛ کنترل مقطعی خواهد داشت

موسوی عنوان کرد: سایر کشورها نیز با مشکل مسکن مواجه بودند ولی با یک سری ابزارها توانستند این موضوع را مدیریت کنند که متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم توجه به بخش تقاضا، راه حل های ارائه شده صرفا در بخش عرضه است.چنانچه این طرح بتواند کنترل لازم را بر بخش مسکن داشته باشد این کنترل مقطعی بوده و مُسکِنی بیش نیست و جوابگوی مشکلات این حوزه نخواهد بود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet