هدر موبایل
1398/08/22 08:49:00
سرویس اجتماعی
میرزایی نیکو:

چرا شهرداری تصمیمی برای تغییر ساعت اتمام طرح ترافیک نمی‌گیرد؟

عضو مجمع نمایندگان تهران درمجلس، با انتقاد از عملکرد شهرداری در رابطه با کاهش آلودگی هوا و بی‌توجهی به نامه رئیس پلیس پایتخت برای تغییر ساعت اتمام طرح ترافیک تاکیدکرد که کمیسیون‌های تخصصی مربوطه در مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کنند.
چرا شهرداری تصمیمی برای تغییر ساعت اتمام طرح ترافیک نمی‌گیرد؟ عضو مجمع نمایندگان تهران درمجلس، با انتقاد از عملکرد شهرداری در رابطه با کاهش آلودگی هوا و بی‌توجهی به نامه رئیس پلیس پایتخت برای تغییر ساعت اتمام طرح ترافیک تاکیدکرد که کمیسیون‌های تخصصی مربوطه در مجلس باید به این موضوع ورود پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg چرا,شهرداری,تصمیمی,برای,تغییر,ساعت,اتمام,طرح,ترافیک,نمی‌گیرد؟ Icana

قاسم میرزایی‌نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد اظهارنظر شهردار تهران مبنی بر اینکه شهرداری در مساله آلودگی هوا تصمیم‌گیرنده نیست، گفت: در گذشته یک کمیته مشترکی از بخش‌های مختلف فعال در حوزه محیط زیست تشکیل شده بود که شهرداری دبیر آن بود و وظایف هر کدام از دستگاه‌ها مشخص شده بود و بودجه‌های مشخصی هم برای آن تصویب شده بود، اما به این دلیل که سال گذشته وضعیت هوا مطلوب بود، جلسه‌ای تشکیل نداد.

مهمترین وظیفه شهرداری پرداختن به حیات مردم است

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مهمترین وظیفه شهرداری پرداختن به حیات مردم است و اگر در این حوزه تدبیری نیندیشد و با همین طرح‌های ترافیکی که روز به روز حضور خودرو و مجموعه‌ها را توسعه می‌دهد بخواهد شهر را کنترل کند به نتیجه‌ای نخواهد رسید.

بلند مرتبه‌سازی‌های منطقه 22 از دلایل آلودگی هوای پایتخت است

وی تصریح کرد: البته به غیر از تردد حجم زیادی از خودروها، یک بخشی از آلودگی شهر نیز به فعالیت کارخانه‌ها و سوخت‌های مختلف داخل و اطراف شهر تهران مرتبط است، ضمن اینکه بلند مرتبه‌سازی‌هایی که در منطقه 22 انجام شده به این مشکل دامن زده که باید از این به بعد تحت کنترل قرار گیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شهردار باید برای رفع این مشکلات به طور جدی وارد عمل شود یا حداقل در این زمینه جهت شفاف‌سازی با مردم گفتگو کند، اما تاکنون به این امر مبادرت نورزیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به نامه رئیس پلیس پایتخت به شهرداری برای تغییر ساعت اتمام طرح ترافیک که 19 بوده، تاکید کرد: متاسفانه شهرداری برغم اینکه دستگاه‌های نظارتی از آن خواستند ساعت اتمام طرح ترافیک که 19 بوده را تغییر دهد، هیچ تصمیمی در این رابطه اتخاذ نکرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این امر می‌طلبد که کمیسیون‌های اجتماعی، عمران و شوراها و امور داخلی مجلس محکم به این موضوع ورود پیدا کرده و از طریق شهردار پیگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet