خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/22 12:14:39
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه:

ایران باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معتقدم به سبب وجود شرایط کنونی رابطه ایران باید با امارات فقط  تاکتیکی تعریف شود، نمی‌شود یک راهبرد مشترکی را شکل داد بلکه باید به صورت تاکتیکی با آنها برخورد کرد.
ایران باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معتقدم به سبب وجود شرایط کنونی رابطه ایران باید با امارات فقط  تاکتیکی تعریف شود، نمی‌شود یک راهبرد مشترکی را شکل داد بلکه باید به صورت تاکتیکی با آنها برخورد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909103023549796.jpg ایران,باید,با,امارات,به,صورت,تاکتیکی,برخورد,کند Icana

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به عدم روابط پایدار ایران و امارات اشاره کرد و گفت: اماراتی‌ها برای رابطه با ایران با طیفی از نوسانات در مواضع مواجه هستند. از منافع تجار اماراتی تا یکسری تعهدات امارات به ابرقدرت‌ها به ویژه ایالات متحده آمریکا؛  که این طیف از مناسبات پرنوسان را با کمتر کشوری تا به الان داشته ایم.

وی در ادامه افزود:  تجار اماراتی و سران اقتصادی امارات کسانی هستند که در طول ایام روابط پرشوری را با ایران رقم زدند و بخش عمده‌ای از ساختارها و مزیت‌های اقتصادی آنها با ایران تعریف شده است.

 اماراتی‌ها با چراغ سبز آمریکا به سمت ایران می‌آیند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به عواملی که سبب می شود امارات به سمت ایران نیاید، اظهار کرد: اماراتی‌ها احساس می‌کنند با توجه به شرایط منطقه‌ای نظیر تعهداتی که به آمریکایی‌ها دارند، اگر کاملا در دل راهبرد عربستانی‌ها بازی کنند در منطقه دچار بی ثباتی خواهند شد؛ حتی به نظر می رسد گاهی اماراتی‌ها با چراغ سبز آمریکا به سمت ایران می‌آیند یا به ایران نزدیک می‌شوند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در ادامه افزود: این طیف از عوامل موثر باعث شده که ما راهبرد پایداری را نزد اماراتی‌ها نداشته باشیم و به هرحال راهبرد آنها در قبال ایران یک راهبرد کاملا پر فراز و نشیب است. به سبب وجود همین دلایل در شرایط کنونی رابطه ایران باید با امارات فقط  تاکتیکی تعریف شود و نمی‌شود یک راهبرد مشترکی را شکل داد بلکه باید به صورت تاکتیکی با آنها برخورد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet