هدر موبایل
1398/08/22 10:59:14
سرویس بین الملل
ذوالنوری:

جمهوری اسلامی ایران حمایت از محور مقاومت را یک وظیفه انسانی می داند

مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که در رأس هیأتی از اعضا این کمیسیون به دمشق  سفر کرده است با حموده صباغ رئیس مجلس جمهوری عربی سوریه دیدار و گفت و گو کرد.
جمهوری اسلامی ایران حمایت از محور مقاومت را یک وظیفه انسانی می داند مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که در رأس هیأتی از اعضا این کمیسیون به دمشق  سفر کرده است با حموده صباغ رئیس مجلس جمهوری عربی سوریه دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712101311913922.jpg جمهوری,اسلامی,ایران,حمایت,از,محور,مقاومت,را,یک,وظیفه,انسانی,می,داند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی از اعضا این کمیسیون به دمشق  سفر کرده است با حموده صباغ، رئیس مجلس جمهوری عربی سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

ذوالنوری در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه تاریخی، فرهنگی و دینی دو کشور اشاره کرد: «اشتراکات دینی، تاریخی، فرهنگی و اجتماعی میان دو ملت‌، به استحکام و پیوند عمیق تعاملات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین منجر شده است‌«.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت نقش مجالس در پیشبرد اهداف راهبردی دو کشور گفت: همکاری‌های فیمابین به ویژه تعاملات پارلمانی نقش به سزایی در تقویت روابط دو کشور داشته است و مجلس شورای اسلامی‌، از‌ ارتقاء مراودات پارلمانی و رایزنی‌ها میان مجالس دو کشور استقبال می‌کند.

ذوالنوری در بخش دیگری با تأکید بر استفاده از ظرفیت های فراوان در دو کشور جهت گسترش مناسبات سازنده میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه‌، خاطرنشان کرد:« فعالیت‌های کمیسیون عالی مشترک ایران- سوریه مثبت ارزیابی می‌شود و ضرورت دارد تعاملات اقتصادی میان دو کشور توسعه و ارتقاء یابد».

وی همچنین افزود:«بازسازی زیرساخت های سوریه در دوره کنونی ضروری است و شرکت‌های ایرانی برای تعاملات اقتصادی با سوریه در دوران بازسازی آمادگی کافی دارند».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که پایداری و ایستادگی محور مقاومت، جبهه تروریست‌ها را دچار شکاف و تفرقه کرده است، افزود: «پیروزی نیروهای مقاومت و در راس آنها سوریه، در مقابل گروه های تروریستی، شکستی فاحش برای آمریکا ، رژیم صهیونیستی و همپیمانان منطقه‌ای‌شان بود».

ذوالنوری همچنین تأکید کرد: «جمهوری اسلامی ایران حمایت از محور مقاومت را یک وظیفه انسانی می داند در مبارزه با گروه‌های تروریستی در کنار سوریه خواهد ماند».

حموده صباغ، رئیس مجلس جمهوری عربی سوریه نیز در ادامه این دیدار، با تشکر از حمایت همه جانبه ایران از ملت و دولت سوریه افزود:«جانفشانی ایرانی‌ها در کنار ارتش سوریه با هدف مقدس مبارزه با تروریسم باعث پیروزی و غلبه بر دشمنان و شکست تروریست‌ها گردیده است».

وی جمهوری اسلامی ایران حامی اصلی جریان مقاومت در برابر تروریسم در منطقه و سوریه دانست و تاکید کرد:«ثبات و امنیت سوریه مرهون فداکاری جوانان ایرانی و سوری است و بهبود شرایط امروز سوریه، به خاطر ایستادگی ایران در کنار سوریه است».

وی  در پایان خاطرنشان کرد: «دولت و ملت سوریه همواره قدردان حمایت‌های رهبری، دولت و ملت ایران در مسیر مبارزه با تروریست‌ها و حفظ امنیت در سوریه و منطقه هستند.»/

خبرنگار: فوأد فاضلی

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet