هدر موبایل
1398/08/24 11:24:19
سرویس اجتماعی
خدادادی:

افزایش عوارض ورود به محدوده ترافیک، معامله با جان شهروندان است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص رفع آلودگی هوای پایتخت از افزایش عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک به عنوان کسب درآمد برای حوزه شهری بدون در نظر گرفتن سلامت مردم یاد کرد.
افزایش عوارض ورود به محدوده ترافیک، معامله با جان شهروندان است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص رفع آلودگی هوای پایتخت از افزایش عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک به عنوان کسب درآمد برای حوزه شهری بدون در نظر گرفتن سلامت مردم یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104661045844.jpg افزایش,عوارض,ورود,به,محدوده,ترافیک،,معامله,با,جان,شهروندان,است Icana

سلمان خدادادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا انتقاد از اظهارنظر شهردار تهران که راه حل رفع آلودگی هوای کنونی پایتخت را که به بحران تبدیل شده وزش باد دانسته است، گفت: بنده معتقدم علم و دین این مهم را تایید می‌کنند که انسان یا باید مجتهد باشد که اجتهاد کرده و بر اساس آن عمل کند یا اگر علم و اجتهاد نداشته باشد باید از دیگران تقلید کند، بنابراین در این شرایط ما نیز یا باید علم این کار را داشته و برای رفع آلودگی هوا راهکاری ارائه دهیم، در غیر این صورت باید از اقدامات دیگر کشورها که در این زمینه تجربه داشته‌اند، الگوبرداری کنیم.

استفاده از روش کشورهای موفق تنها راه برون‌رفت از آلودگی هوای پایتخت است

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی ما 40 سال نتوانسته‌ایم برای رفع آلودگی هوا چاره‌اندیشی کنیم نشان می‌دهد در این زمینه متخصص نیستیم، بنابراین باید از راه‌حل‌های کشورهایی همچون آلمان، فرانسه و حتی چین که دارای پایتختی پُرترافیک بوده و در این خصوص موفق عمل کرده‌اند، استفاده کنیم.

ساخت و سازهای غیراستاندارد و نگاه درآمدزایی به حوزه شهری، بلای جان مردم شده است

وی با اشاره به عواملی که به تشدید آلودگی هوا در کشور دامن زده است، تصریح کرد: ساخت و سازهای غیراستاندارد، نبود زیرساخت‌های لازم بر مبنای میزان تولیدات خودرو، صدور مجوز برای ایجاد کارخانه‌ها بدون در نظر گرفتن محیط زیست و نگاه درآمدزایی به نحوه تردد در سطح شهر از جمله عواملی است که به تشدید آلودگی هوا در شهر منتهی شده است.

خدادادی در مورد افزایش 50 درصدی عوارض شهری در این هفته با هدف کاهش آلودگی هوا در تهران، با تاکید بر اینکه این روش تنها با هدف درآمدزایی برای شهرداری بکار گرفته شده است، خاطرنشان کرد: شهرداری تعریف طرح زوج و فرد را بر مبنای کاهش آلودگی هوا در سطح شهر تهران انجام داد که به دلیل تامین سلامت شهروندان صورت گرفته بود، بنابراین در این شرایط از شهردار سوال می‌کنم که اگر مردم هزینه طرح ترافیک را پرداخت کنند محدودیتی برای ورود به این محدوده وجود دارد؟.

وی با بیان اینکه اگر همه مردم تهران بخواهند وارد محدوده طرح ترافیک شوند تنها محدودیتی که برای آنها ایجاد شده پول است، افزود: وقتی تنها شرط ورود به محدوده طرح ترافیک پرداخت مبالغ تعیین‌شده باشد، نشان می‌دهد سلامت انسان‌ها و تحت الشعاع قرار دادن کسب علم با تعطیلی مدارس در این خصوص مدنظر قرار نگرفته و تنها دریافت پول معیار ورود به این محدوده قرار داده شده است.

اُفت تحصیلی، نتیجه تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا است

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: چرا شهرداری به این نکته توجه نمی‌کند که آلودگی هوای تهران تنفس مردم را با مشکل مواجه کرده، حیات بیماران قلبی را به خطر می‌اندازد، مدارس تعطیل می‌‎شود که در پی آن اُفت تحصیلی ایجاد می‌شود، کارخانه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی تعطیل می‌شوند و تنها درآمد خود را در این زمینه در نظر می‌گیرد؟ بنابراین تامین درآمد شهرداری به قیمت جان مردم تمام شده و افزایش مرگ ناشی از آلودگی هوا و به خطر افتادن محیط زیست نادیده گرفته شده است.

سهم راهنمایی و رانندگی در ایجاد معضل آلودگی هوا  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته نقش پلیس راهنمایی و رانندگی را در وضعیت آلودگی هوا نباید فراموش کرد، کما اینکه روزانه تعداد زیادی از خودروها پلاک گذاری شده یا حتی در مراکز معاینه فنی بدون اینکه حتی یک خودرو برای رفع ایرادهای فنی برگشت داده شود یا از ورود آن به چرخه تردد خودداری شود تنها با رفع برخی ایرادهای جزیی می‌تواند برچسب تردد در سطح شهر را دریافت کند، بنابراین تا این مشکلات حل نشده و مدیریت این موارد اصلاح نشود نمی‌توان برای رفع آلودگی هوای تهران تدبیری اندیشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet