هدر موبایل
1398/08/22 15:24:48
سرویس اقتصادی
خدابخشی مطرح کرد

مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت، جایگزین نفت در بودجه 99

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید برای مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی، باید از ظرفیت مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت استفاده کرد.
مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت، جایگزین نفت در بودجه 99 سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید برای مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی، باید از ظرفیت مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105628368686.jpg مالیات‌ها,و,مولدسازی,دارایی‌های,دولت،,جایگزین,نفت,در,بودجه,99 Icana

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به جلسه ستاد تنظیم بودجه 99، گفت: دو موضوع در این نشست مورد بررسی قرار گرفت؛ نخست تبصره‌ها و دوم دستگاه‌های سیاست گذار، برنامه‌های مرتبط و دستگاه‌های اجرایی ذیل آنها. مقرر شد؛ تبصره های موجود در لایحه بودجه 99، به گونه ای تنظیم شود که امکان اصلاحات ساختاری را فراهم کرده و مجوز لازم را بدهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جدول شماره (7) که دربردارنده خلاصه بودجه دستگاه‌های سیاست گذار و برنامه‌های مرتبط به این دستگاه‌ها است، نیز بررسی شد، اظهار کرد: اختلاف نظرهایی درباره اینکه دستگاه‌های مجری ذیل کدام یک از دستگاه‌های سیاست گذار فعالیت کنند، وجود داشت، به همین دلیل و برای رفع این اختلاف نظر مقرر شد؛ هر پیشنهادی که به شکل مطلوب‌تری به اصلاح ساختار بودجه کمک کند، مورد پذیرش قرار گیرد.

وی افزود: مشخص کردن دستگاه سیاست‌گذار مراکز ملی فضای مجازی، صندوق های بازنشستگی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و...از جمله مواردی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خدابخشی همچنین تصریح کرد: برای هر برنامه هدف گذاری کمّی لحاظ شد که امکان محاسبه کارآیی و اثربخشی برنامه نیز فراهم شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: مستقل شدن بودجه از درآمدهای نفتی درگرو استفاده از ظرفیت یارانه‌های پنهان انرژی، مالیات‌ها و مولدسازی دارایی‌های دولت است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet