هدر موبایل
1398/08/22 14:02:47
سرویس اقتصادی
سبحانی‌فر مطرح کرد

پیش بینی برداشت 350 تن زعفران/خرید حمایتی مشوقی برای تولیدکنندگان است

سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری حدود ۳۵۰ تن زعفران از مزارع کشور برداشت شود و بیش از ۹۵ درصد این محصول در داخل کشور ایران تولید می‌شود.
پیش بینی برداشت 350 تن زعفران/خرید حمایتی مشوقی برای تولیدکنندگان است سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری حدود 350 تن زعفران از مزارع کشور برداشت شود و بیش از 95 درصد این محصول در داخل کشور ایران تولید می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/118003.jpg پیش,بینی,برداشت,350,تن,زعفران/خرید,حمایتی,مشوقی,برای,تولیدکنندگان,است Icana

رمضانعلی سبحانی فر سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان تولید و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان، گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری حدود 350 تن زعفران از مزارع کشور برداشت شود و بیش از 95 درصد این محصول در داخل کشور ایران تولید می‌شود.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زعفران یکی از کالاهای انحصاری ایران محسوب می‌شود، ادامه داد: در بسیاری از نقاط دنیا زعفران با مصارف دارویی، غذایی و در صنایع تولید رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت زعفران متناسب با هزینه تولید نیست

رمضانعلی سبحانی فر

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در برخی از کشورهای دنیا زعفران با کیفیت پایین تر در مقایسه با زعفران ایرانی تولید می‌شود، عنوان کرد: متاسفانه زحمت بسیار زیادی که کشاورزان زعفران کار در زمینه تولید، نگهداری و برداشت این محصول متحمل می‌شوند جبران نمی‌شود و دلالان در فصل برداشت قیمت زعفران را کاهش می‌دهند.

زعفران تقلبی

دلالان عامدانه قیمت زعفران را کاهش می‌دهند

وی با بیان اینکه کاهش عامدانه قیمت زعفران در فصل برداشت توسط دلالان ضربه سنگینی بر تولیدکنندگان و کشاورزان وارد می‌کند و انگیزه برای کشت چنین محصولی کم می‌شود، تصریح کرد: ضمن اینکه زعفران در بورس عرضه می‌شود دولت موظف است از چنین کالای انحصاری حمایت کند و طرح خرید حمایتی را به کار بگیرد.

طی هفته‌های گذشته از طریق رسانه‌ها خرید حمایتی زعفران پیگیری و خوشبختانه  هر کیلوگرم نگین زعفران با قیمت 10 میلیون 500 هزار تومان از طریق تعاونی روستایی آغاز شد

مطالبات کشاورزان زعفران کار به موقع پرداخت شود

سبحانی فر با اشاره به اینکه طی هفته‌های گذشته از طریق رسانه‌ها خرید حمایتی زعفران پیگیری و خوشبختانه  هر کیلوگرم نگین زعفران با قیمت 10 میلیون 500 هزار تومان از طریق تعاونی روستایی آغاز شد، ادامه داد: انتظار وجود دارد که خرید حمایتی زعفران تداوم داشته و مطالبات کشاورزان به موقع پرداخت شود.

سخنگوی فراکسیون تولید، فرآوری و صادرات زعفران مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: از طریق خرید حمایتی می‌توان قیمت محصول زعفران را به نحوی که کشاورزان متضرر نشوند تعیین و تثبیت کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet