هدر موبایل
1398/08/22 14:36:20
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی:

آمریکا و اروپا در عمل به برجام رفتار یکسانی دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  در عمل به برجام آمریکا و اروپا رفتار یکسانی داشتند، با این تفاوت که آمریکا رسما از برجام خارج شده ولی اروپا خود را متعهد به آن می دادند.
آمریکا و اروپا در عمل به برجام رفتار یکسانی دارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:  در عمل به برجام آمریکا و اروپا رفتار یکسانی داشتند، با این تفاوت که آمریکا رسما از برجام خارج شده ولی اروپا خود را متعهد به آن می دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg آمریکا,و,اروپا,در,عمل,به,برجام,رفتار,یکسانی,دارند Icana

اردشیر نوریان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به صحبت های روز گذشته وزیر امور خارجه کشورمان خطاب به اروپایی ها گفت: اروپایی ها توان عمل به تعهدات خود را ندارند و تنها برای کنترل بیشتر برنامه هسته ایران و ژست سیاسی مقابل افکار عمومی از پایبندی خود به برجام سخن می گویند.

وی افزود: برجام یک توافق چندجانبه است که طرف های آن تعهدات متقابلی نسبت به یکدیگر دارند و ایران بر اساس قوانین بین المللی و متن برجام حق دارد در صورت بد عهدی وبی عملی طرف های خارجی برجام تعهدات خود را کاهش دهد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث بازگشت تحریم های شورای امنیت بی پایه است چرا که در متن برجام بحث کاهش تعهدات آمده است و نهاد ناظر بر حسن انجام برنامه جامع اقدام مشترک تنها مرجع رسمی برای اظهار نظر در مورد میزان پایبندی طرف های این توافق است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: موضع گیری های اروپایی ها تابعی از رفتار های آمریکا است و در همان مسیری است که آمریکا انتظار آن را دارد و مطرح کردن بحث بازگشت تحریم های فصل هفت منشور سازمان ملل ادعایی است که برای فشار به افکار عمومی ایران از سوی سران اروپا مطرح شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet