خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/08/23 11:14:06
سرویس بین الملل

دیدار رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با نخست وزیر سوریه

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و هیأت همراه در ادامه سفر خود به دمشق با عماد خمیس نخست وزیر سوریه دیدار و گفتگو کرد.
دیدار رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با نخست وزیر سوریه مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و هیأت همراه در ادامه سفر خود به دمشق با عماد خمیس نخست وزیر سوریه دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911100303383603.jpg دیدار,رییس,کمیسیون,امنیت,ملی,و,سیاست,خارجی,با,نخست,وزیر,سوریه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ابتدای این دیدار، با اشاره به اشتراکات منافع و سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران و سوریه در موضوع مبارزه با تروریسم  گفت:«جمهوری اسلامی ایران بر حمایت همه جانبه خود از سوریه در مقابل گروه های تروریستی و تکفیری ادامه خواهد داد»، وی ابراز امیدواری کرد که روند رو به ثبات و امنیت در تمامی مناطق سوریه با درایت و تدبیر رئیس جمهوری، دولتمردان و مردم این کشور تحقق یابد.

رئیس کمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر گسترش همکاری ها در عرصه ‌های مختلف سیاسی ، اقتصادی و پارلمانی  فیمابین گفت:« همکاریهای دوستانه میان دو کشور پس از پیروزی کامل سوریه در جنگ با تروریسم ادامه خواهد داشت.

ذوالنوری حضور نظامی و مداخلات آمریکا در بخشی از خاک سوریه را تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه دانست و تاکید کرد: « حضور نظامی آمریکا در سوریه سبب ایجاد تنش و تداوم ناامنی در منطقه شده است  و لازم آمریکا به حضور ناخوانده خود در سوریه پایان دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تداوم  گفتگو و رایزنی ها میان کمیسیون‌های تخصصی در مجالس دو کشور ، جهت پیگیری توافقات امضا شده را خواستار شد و گفت:« انتقال تجارب ارزشمند کارشناسان و متخصصان ایرانی در زمینه بازسازی سوریه به ویژه در زمینه های انرژی، کشاورزی، توسعه زیرساختها، راهسازی و صنایع راهبردی به تقویت و تحکیم مناسبات فیمابین منجر خواهد گشت .

عماد خمیس، نخست وزیر سوریه  در ادامه این دیدار با تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص) بر تحکیم و تعمیق پیوندهای دوستی میان ملت و دولت سوریه و ایران تاکید و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت  سوریه در جنگ با گروه‌های تکفیری و تروریستی قدردانی نمود.

وی با تأکید بر مراودات و تعاملات فیمابین تصریح کرد:«سوریه از تقویت همکاری‌ها و تعاملات میان دو کشور در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و تجاری استقبال می کند»

در ادامه این دیدار، طرفین با بررسی آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی پیرامون موضوعات و مسائل مشترک در حوزه سیاسی و اهمیت تداوم همکاری های فیمابین تبادل نظر کردند.

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet