شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/09/08 11:08:49
سرویس فرهنگی
سلیمی:

دانشجوی جزوه ای تحول آفرین نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت:دانشگاه های کشور دچار سیکل تکراری  شده اند و یکسری جزوه در اختیار دانشجو قرار می گیرد و کاملا مشخص است که دانشجوی جزوه ای تحول آفرین نیست.
دانشجوی جزوه ای تحول آفرین نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه اندازی سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی گفت:دانشگاه های کشور دچار سیکل تکراری  شده اند و یکسری جزوه در اختیار دانشجو قرار می گیرد و کاملا مشخص است که دانشجوی جزوه ای تحول آفرین نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100898511862.jpg دانشجوی,جزوه,ای تحول,آفرین,نیست Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به راه اندازی مجموعه هایی تحت عنوان سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به ظرفیت استان های کشور، گفت: اصل کار و ایجاد سراهای نوآوری درست است چرا که ما استعدادهای نهفته فراوانی در کشور داریم که متاسفانه زمینه ورود به مسائل علمی پیدا نکرده اند.

دانشجوی جزوه ای تحول آفرین نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه های کشور دچار یک سیکل تکراری  شده اند که دانشجو صرفا سر کلاس  حاضر شود و یکسری محفوظات و جزوه از طریق استاد در اختیار او قرار بگیرد و کاملا مشخص است که دانشجوی جزوه ای، تحول آفرین نیست و نمی تواند گره های کشور را با سرپنجه دانش خود باز کند.

سراهای نوآوری دانشگاه ها باعث انگیزه در دانشجو می شوند

وی با بیان اینکه  دانشجوی جزوه ای حتما قدرت خلاقیت و ابتکار در وجودش کشته می شود، گفت: این دانشجو نمی تواند افق های دور را ببیند و در یک افق بسته مانده و در یک جوی شنا می کند، در حالی که دانشجو باید در اقیانوس مواج علم تامل کند. بنابراین اصل این کار درست است و باعث ایجاد انگیزه در دانشجو می شود و پویایی دانشگاه را به ارمغان می آورد، همچنین با این اقدام دانشجوها می توانند مسئله شناسی کنند اما باید توجه داشت که باید از کارهای کلیشه ای پرهیز شود.

اعتماد به جوان ها منجربه شگفتی می شود

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: مسئولان باید مسائل را لیست کنند و بر اساس ظرفیت های دانشگاه و محل جغرافیایی دانشگاه و سایر ظرفیت ها این کار را با کیفیت و سرعت جلو ببرند. ما می توانیم کارهای بزرگ انجام دهیم و هر گاه به جوان ها اعتماد کردیم، معجزه آفریدند و شگفتی ساز شدند، بالاخره باید دست و پای جوان ها را باز کرد و در فضای آزاد قرار داد.

 اشتغال دانش بنیان فارغ التحصیلان از اهداف سراهای نوآوری 

سلیمی افزود: فضای آزاد در دانشگاه، یعنی مسیر را به نوعی طراحی کنیم تا دانشجوها بتوانند ایده های خود را با جدیت به منصه ظهور برسانند و و بروزآوری کنند. دانشجویانی که در این سراها وارد می شوند، می توانند با اشتغال دانش بنیان از دانشگاه فارغ  التحصیل و موفق شوند. درحال حاضر یکی از مشکلات ما بیکاری قشر فارغ التحصیل است که  اگر زنجیره های دانش بنیان بتوانند به حرکت خود ادامه دهند، قطعا می توانیم با این معضل مقابله کنیم.

تحول اقتصاد کشور با صادرات فناوری های نوین

وی گفت: همچنین این دانشجوها می توانند با خلق فناوری های نو در صادرات فناوری و تجارت فناوری نقش آفرین باشند و در این حوزه می توانند اقتصاد کشور را متحول کنند و پیش بینی ما این است که صادرات شرکت های دانش بنیان به نحو چشم گیری افزایش پیدا کند و حرکت خوبی در این حوزه در کشور انجام شده که باید این حرکت را تقویت کرد.در سال گذشته 60 میلیارد صادرات شرکت های دانش بنیان داشتیم که پیش بینی امسال به 150 میلیارد هم رسیده است.

استعداد جوان ها نعمت الهی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما می توانیم این حوزه را به هر کیفیت و شدت تقویت کنیم تا در بحث صادرات نیز یک نوآوری جدید را در کشور تجربه کنیم، ما می خواهیم این موضوع را به سمت صادرات ببریم و لازم نیست حتما به صادرات نفتی متکی باشیم، ای کاش به سمت صادرات علم و تکنولوژی می رفتیم و نباید از این موضوع غفلت کنیم، یکی از نعمت هایی که خداوند به ما داده همین استعدادهای عجیب است که نباید از آن غفلت کنیم؛ آقای ریئس جمهور می گوید از نعمت های خدا باید استفاده و آن را صادر کرد که سوال ما این است آیا این استعدادهای عجیب  جوان های ما، نعمت الهی نیست؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet