خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/23 19:02:51
سرویس بین الملل
در دمشق انجام شد

دیدار ذوالنوری با رئیس جمهور سوریه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دمشق با بشار اسد رییس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد.
دیدار ذوالنوری با رئیس جمهور سوریه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دمشق با بشار اسد رییس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911100031126016.jpg دیدار,ذوالنوری,با,رئیس,جمهور,سوریه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تبریک پیروزیهای مقتدرانه در عرصه میدانی و دیپلماسی را به رییس جمهور سوریه گفت و بیان داشت: «پیروزی‌های سوریه و حوزه مقاومت و در با تروریست‌های تکفیری در عرصه میدانی به شکست اقتدار نظام سلطه و استکبار جهانی منجر گشته است ».

وی تروریست‌های داعش را محصول و دست پرورده ی آمریکایی - صهیونیستی نامید و خاطرنشان کرد:«کینه و خباثت آمریکا و رژیم صهیونسیتی نتوانست تغییری در نقشه منطقه و کشورهای حامی محور مقاومت ایجاد کند و سوریه با قدرت به مقابله تروریست‌ها و اضمحلال آنها در قلب حوزه مقاومت پرداخت».

ذوالنوری سوریه را دوستی دیرینه و سنتی جمهوری اسلامی ایران با اشتراکات دینی و تاریخی خواند و تصریح کرد:« جمهوری اسلامی ایران و سوریه در یک جبهه و با دشمنی مشترک در حال مبارزه هستند». وی همچنین تاکید کرد:« خط مقدم جمهوری اسلامی ایران و‌ سوریه مبارزه با رژیم اشغالگر قدس است و ایران با قدرت از منافع خود و متحدین در منطقه دفاع خواهد کرد».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی استمزاج خون شهدای ایرانی و ارتش سوریه را ثمره تحکیم، همدلی و وفاق دو کشور دانست و گفت:«ثبات و امنیت کنونی سوریه و منطقه مدیون خون شهدای دو کشور است که در مبارزه و مقابله با دشمنان دو ملت بدست آمده است».

ذوالنوری از توسعه مناسبات و مراودات دو جانبه در جهت گسترش تعاملات اقتصادی و تجاری استقبال کرد و تصریح کرد: «ضرورت دارد مسیر توسعه همه جانبه و  همکاریهای اقتصادی و تجاری فی‌مابین تقویت گردد تا با همکاری شرکتهای ایرانی بازسازی زیرساختهای سوریه آغاز گردد».
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  نگرانی‌های کنونی رژیم اشغالگر قدس و تجاوزات مقطعی به کشورهای حوزه مقاومت را نتیجه استیصال این رژیم غاصب دانست و افزود:«تحرکات و تجاوزات صهیونیستها در منطقه تسریع در مسیر سقوط آنهاست و این رژیم در آینده منطقه جایگاهی نخواهد داشت».

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، تحریم های ظالمانه آمریکا را منجر به شکست دانست و  وحدت کشورهای حوزه مقاومت را رمز پیروزی در مقابل نظام سلطه و استکبار جهانی دانست .

بشار اسد رییس جمهور سوریه در ادامه این دیدار جمهوری اسلامی ایران را کشوری مقتدر در منطقه و حامی سوریه در منطقه خواند و گفت:«نگاه ما به آینده منطقه کاملا روشن است و اهداف ما در منطقه تحقق یافته است.

وی با اشاره به سیاست‌های آمریکا در منطقه افزود:«آمریکا در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و سعی میکند در این مسیر دیگر کشور ها را نیز نابود کند».

رییس‌جمهور سوریه با قدردانی از حمایت‌های دولت و ملت ایران از سوریه افزود:« سوریه از مواضع قاطع و حکیمانه امام خامنه ای در مقابله با اقدامات دشمنان امنیت و ثبات منطقه و سوریه صمیمانه قدردانی می کند». وی همچنین تاکید کرد:« مردم، ارتش و مسوولین سوریه همواره حمایت‌های رهبری، دولت و ملت ایران در مبارزه با تروریسم را به خاطر خواهند سپرد و تاریخ نیز از این اتحاد به نیکی یاد خواهد کرد».

بشار اسد ضمن انتقاد جدی از اعمال تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: سوریه با همه توان و امکانات خود به حمایت از تهران در مقابله با تحریم ها علیه ایران خواهد پرداخت و روابط ممتاز و راهبردی دو کشور را تعمیق خواهد بخشید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet