خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/23 20:08:57
سرویس بین الملل

دیدار مجتبی ذوالنوری با رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس مردمی سوریه

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه دیدارهای خود در دمشق با همتای خود فیصل الخوری رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس مردمی سوریه دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مجتبی ذوالنوری با رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس مردمی سوریه مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه دیدارهای خود در دمشق با همتای خود فیصل الخوری رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس مردمی سوریه دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911103342868301.jpg دیدار,مجتبی,ذوالنوری,با,رییس,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,مردمی,سوریه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛ ذوالنوری مراودات و‌ تعاملات جمهوری اسلامی ایران و سوریه را دارای پیشینه تاریخی، فرهنگی و دینی خواند و گفت: «روابطه برادرانه و تاریخی میان دو ملت مبتنی بر اعتقادات و اشتراکات فراوان است و موانع موجود و  تحریم ها تاثیری بر این روابط نداشته است».

 وی با تبریک پیروزیهای پیاپی سوریه در عرصه میدانی جنگ با گروه‌های تکفیری و تروریستی و شکست فاحش آمریکا در سوریه و با اشاره بر نقش مهم و محوری سوریه در جبهه مقاومت خاطرنشان کرد:" ثبات و امنیت کنونی سوریه حاصل رشادت‌های ارتش، ملت و رهبری این کشور است و‌ سوریه نقش مهمی در جبهه مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس  داشته است».
 وی افزود:« سوریه در شرایط کنونی، نقش کلیدی در هماهنگی و پشتیبانی برای سایر کشورهای جبهه مقاومت ایفاء می نماید».

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، جمهوری اسلامی ایران را در مسیر مبارزه با جریان تکفیری و‌ تروریست ها، همراه و در کنار سوریه دانست و تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران و سوریه فشارهای سختی را در خط مقدم مبارزه با نظام سلطه و  استکبار جهانی تحمل می‌کنند».

 ذوالنوری در پایان ضمن تاکید بر تقویت و ارتقای روابط پارلمانی، به ویژه میان  کمیسیون‌های تخصصی در مجالس دو کشور تصریح کرد:« مجلس شورای اسلامی بر گسترش و توسعه تعاملات و مراودات پارلمانی با سوریه تاکید دارد و از هرگونه همکاری و اقدامی در زمینه برقراری ثبات و آرامش و امنیت در دو کشور استقبال و حمایت می‌کند».

فیصل الخوری بن شاکر رئیس کمیته امنیت ملی مجلس مردمی سوریه
 در این دیدار از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت سوریه قدردانی کرد.

وی نقش و جایگاه  حائز اهمیت جمهوری اسلامی ایران؛ در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری، در برابر نظام سلطه و استکبار جهانی را  عمق حکمت و بصیرت ایشان دانست و افزود:«در عرصه تحولات کنونی و با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا، ما شاهد شکست واقعی نقشه های شوم آمریکا ، رژیم صهیونیستی و کشورهای غربی در منطقه بویژه در سوریه هستیم».

رئیس کمیته امنیت ملی مجلس مردمی سوریه، سوریه و ایران را در یک جبهه واحد دانست و با ابراز امیدواری نسبت به رفع موانع موجود در زمینه همکاری های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور تاکیدکرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet