هدر اصلی
1398/08/25 07:58:28
سرویس اجتماعی
احمدی لاشکی:

باید راه نجاتی برای درختان چیتگر پیدا کرد

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف های شهرداری و وزارت نیرو در تامین آب پارک جنگلی چیتگر گفت: فقط داشتن برنامه کافی نیست و باید به دنبال راه نجات این درختان باشیم، همین بی توجهی ها باعث شده که امروز اوضاع زاینده رود و ارومیه به این شکل باشد.
باید راه نجاتی برای درختان چیتگر پیدا کرد عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف های شهرداری و وزارت نیرو در تامین آب پارک جنگلی چیتگر گفت: فقط داشتن برنامه کافی نیست و باید به دنبال راه نجات این درختان باشیم، همین بی توجهی ها باعث شده که امروز اوضاع زاینده رود و ارومیه به این شکل باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106277743311.jpg باید,راه,نجاتی,برای,درختان,چیتگر,پیدا,کرد Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به خشک شدن درختان پارک جنگی چیتگر و اختلافات شهرداری با وزارت نیرو در تامین آب این بوستان گفت: درباره این موضوع دو بحث وجود دارد که یکی این است که ما نباید طبیعت را فدای مباحث سیاسی خود کنیم.

کمیسیون کشاورزی تامین آب پارک چیتگر را در دستور کار خود قرار دهد

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: درخت چه می داند که بین شهرداری با وزارت نیرو چه می گذرد?درخت چه می داند که بدهی این ارگان به ارگان دیگر یعنی چه؟ اما ما انسان هایی که به طبیعت نیاز داریم ملزم هستیم که این موضوع را پیگیری کنیم و با توجه به اینکه کارهای کمیسیون های مجلس مشخص است، کمیسیون کشاورزی و آب باید به دنبال این قضیه برود و آن را در دستور کار خود قرار دهد.

باید پاسخگوی بی مهری به طبیعت باشیم

وی در ادامه گفت: بنده به عنوان عضو فراکسیون محیط زیست معتقد هستم که هر جا که به طبیعت بی مهری کنیم هم این دنیا و هم آن دنیا باید پاسخگو باشیم و در سال های اخیر با طبیعت خوب برخورد نکردیم. چیتگر یک پارک جدید و تصنعی است که درخت های آن را خودمان کاشته ایم که امروز به دست ما رسیده است و ما باید امروز درخت بکاریم یا از آنها محافظت کنیم تا به نسل بعد هم تحویل دهیم.

داشتن برنامه کافی نیست/راه نجاتی برای درختان چیتگر پیدا کنیم

لاشکی با تاکید بر اینکه فقط داشتن برنامه کافی نیست، تصریح کرد: ما باید به دنبال راه نجات این درختان باشیم، همین بی توجهی ها باعث شده که امروز اوضاع زاینده رود و ارومیه به این شکل باشد و نباید به این موضوع بی توجهی کنیم و به مشکلات و درگیری دو ارگان با یکدیگر سر مسئله تامین آب این درختان نگاه کنیم که بی انصافی است.

بردن آب چیتگر به جاهای دیگر خیانت محض است

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: بنده معتقد هستم که محیط زیست به عنوان سازمان مرتبط باید این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد و اگر واقعا اینطور باشد که گفته شده آب این پارک را برای جاهای دیگر می برند خیانت محض است چرا که خشک شدن درختان یعنی خشک شدن انسان ها.

وی یادآور شد: به هر حال این موضوع باید بررسی شود و کمیسیون های مربوطه باید در این زمینه فعال شوند و پیگیر این موضوع خواهم بود، همچنین از اینکه دغدغه این موضوع را دارید تا فعل بد دیگر اتفاق نیفتد و خسارت بیشتر اضافه نشود، قدرشناسی می کنم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet