هدر موبایل
1398/09/02 16:55:57
سرویس بین الملل
در دیدار رهبران گروه‌های مبارز فلسطینی در دمشق مطرح شد

تاکید ذوالنوری بر وحدت کشورهای اسلامی برای حمایت از فلسطین

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر به سوریه با جمعی از رهبران گروه های مبارز فلسطینی در دمشق دیدار و گفتگو کرد.
تاکید ذوالنوری بر وحدت کشورهای اسلامی برای حمایت از فلسطین مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر به سوریه با جمعی از رهبران گروه های مبارز فلسطینی در دمشق دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201911106356818649.jpg تاکید,ذوالنوری,بر,وحدت,کشورهای,اسلامی,برای,حمایت,از,فلسطین Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مجتبی ذوالنوری در ابتدای این دیدار مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام دانست و گفت: استقامت و پایداری ملت مظلوم فلسطین در برابر رژیم اشغالگر قدس، مقدمات سقوط این رژیم غاصب را فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: تجاوزات مقطعی و فجایع انسانی در نوار غزه، نشان از نگرانی عمیق رژیم صهیونیستی در موجودیت رو به زوال خود و تسریع در سقوط و نابودی کامل این دولت جعلی است.

ذوالنوری وحدت، استقامت و ایستادگی مردم فلسطین در مسیر آرمانهای آزادی‌خواهی را رمز پیروزی آنها بیان کرد و افزود: دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص فلسطین همواره شفاف، بدون تغییر و در حمایت از  ملت مظلوم فلسطین  جدی و ثابت است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، وحدت میان کشورهای اسلامی را ضامن بهبود شرایط برای مردم مبارز فلسطین دانست و خاطرنشان کرد: پراکندگی و تفرقه در کشورهای اسلامی، دلیل عدم نیل به پیروزی در کوتاه مدت برای مردم فلسطین خواهد بود و لازم است سران کشورهای اسلامی در موضوع فلسطین به وحدت کلمه برسند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، از  دلایل دشمنی استکبار جهانی و نظام سلطه با جمهوری اسلامی ایران را حمایت از محور مقاومت و مردم  فلسطین ذکر کرد و تاکید نمود: فلسطین حیثیت جهان اسلام است و جمهوری اسلامی ایران در حمایت خود از موضوع فلسطین ثابت قدم خواهد بود.

ذوالنوری، معامله قرن را توطئه برای بی هویت کردن مردم فلسطین ذکر کرد و راه مقابله با آن را ایستادگی و پایداری در راه آرمانهای فلسطین تا آزادی قدس شریف دانست .

در این دیدار احمد فواد از  رهبران گروه‌های فلسطینی حاضر در این دیدار  گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره بر حمایت قاطعانه و تغییرناپذیر در موضوع فلسطین بوده است.

وی همچنین افزود:گروه‌های مبارز فلسطینی، اقدام خصمانه و اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران را نتیجه حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین و محور  مقاومت می‌دانند.

وی تاکید کرد: به عنوان رهبران گروههای مبارز فلسطینی، همبستگی و همراهی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنیم.

احمد فواد با قدردانی از صراحت گفتار حضرت آیت الله خامنه ای در حمایت همه جانبه از  آرمان فلسطین گفت: همواره قدردان حمایت‌های همیشگی مقام معظم رهبری، دولت و ملت ایران از مردم فلسطین هستیم./

خبرنگار: مهرداد اینانلو

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet