شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/08/26 10:21:41
سرویس استان ها
مفتح مطرح کرد:

ظرفیت تولید یک صد هزار نهال گردو در باغ مادری تویسرکان

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، گفت: در راستای حفظ گردوی تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی کشور باغ گردوی مادری در این شهر طراحی شد که سالانه یک صد هزار نهال گردوی شناسنامه دار تولید و در سطح کل کشور توزیع می‌شود.
ظرفیت تولید یک صد هزار نهال گردو در باغ مادری تویسرکان نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، گفت: در راستای حفظ گردوی تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی کشور باغ گردوی مادری در این شهر طراحی شد که سالانه یک صد هزار نهال گردوی شناسنامه دار تولید و در سطح کل کشور توزیع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102458908964.jpg ظرفیت,تولید,یک,صد,هزار,نهال,گردو,در,باغ,مادری,تویسرکان Icana

محمدمهدی مفتح در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اقدامات توسعه‌ای در شهرستان تویسرکان گفت: در راستای حفظ گردوی تویسرکان به عنوان پایتخت گردوی کشور باغ گردوی مادری در این شهر طراحی شد که سالانه یک صد هزار نهال گردوی شناسنامه دار تولید و در سطح کل کشور توزیع می‌شود.

باغ مادری گردو تویسرکان دارای سه فاز است

 نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه باغ مادری گردو تویسرکان دارای سه فاز است توسط بخش خصوصی و تعاونی کشاورزان اداره می‌شود، ادامه داد: هر فردی که قصد احداث باغ گردو با استفاده از نهال شناسنامه دار داشته باشد می‌تواند نهال‌های مورد خود را از باغ مادری گردوی تویسرکان تهیه کند.

باغ گردوی مادری تویسرکان در زمینی به مساحت 6 هکتار و در قالب طرح زنجیره تولید نهال گواهی شده گردوی پیوندی تویسرکان تیر ماه سال جاری توسط وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طرح دیگری که در شهرستان تویسرکان صورت گرفته  سرشاخه کاری درختان گردو است، عنوان کرد: درختان گردو موجود در تویسرکان از نژادهای قدیمی با ارتفاع زیاد و باردهی کم هستند که با انجام مطالعات توسط جهاد کشاورزی از روش سرشاخه کاری برای پیوند زدن آنها استفاده شد و درختان جدید سه برابر نوع قبلی خود محصول می‌دهند، محصول یک نواخت تری دارند و ارتفاع درخت نهایتا 6 متر است که برداشت محصول را آسان‌تر می‌کند.

مفتح در پایان خاطرنشان کرد: ارتفاع بلند درختان گردو نژادهای قدیمی شهرستان تویسرکان هرساله باعث می‌شود تا شاهد سقوط کارگران که منجر به فوت و قطع نخاع آنها می‌شود باشیم./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet