شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/08/26 11:56:00
سرویس اجتماعی
ساری:

چرا اعتبارات لازم برای ایمن‌سازی سیل‌بندهای خوزستان تخصیص پیدا نمی‌کند؟

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس، از تاخیر زیاد در اجرای پروژه‌ها و نبود تخصیص اعتبارات لازم برای ایمن‌سازی سیل بندها و اتصال کرخه به تالاب هورالعظیم برای جلوگیری از طغیان این رودخانه در شرایط بحرانی انتقاد کرد.
چرا اعتبارات لازم برای ایمن‌سازی سیل‌بندهای خوزستان تخصیص پیدا نمی‌کند؟ نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس، از تاخیر زیاد در اجرای پروژه‌ها و نبود تخصیص اعتبارات لازم برای ایمن‌سازی سیل بندها و اتصال کرخه به تالاب هورالعظیم برای جلوگیری از طغیان این رودخانه در شرایط بحرانی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102146365118.jpg چرا,اعتبارات,لازم,برای,ایمن‌سازی,سیل‌بندهای,خوزستان,تخصیص,پیدا,نمی‌کند؟ Icana

علی ساری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اقداماتی که پیرو وقوع سیل در استان خوزستان برای تقویت مدیریت بحران و مقاوم‌سازی جهت ممانعت از بروز خسارت ناشی از سیل احتمالی در این منطقه انجام شده است، گفت: یکی از اشکالاتی که سال گذشته در قالب سوال در این رابطه مطرح کردم موضوع رهاسازی آب بود که امسال زودتر از موعد عملیاتی شد.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در مورد سیل بندها چه اطراف روستاها و چه حتی در داخل شهرها هم اقدامات اساسی انجام نشده است و متاسفانه اجرای برنامه‌ها در این حوزه با تاخیر زیاد و نبود تزریق اعتبارات لازم به این بخش و نبود قرارداد اطراف روستاها آغاز شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود در این بخش این بوده که در خصوص سیل بندهای آسیب دیده همچون حریم رودخانه‌ها و روستاها اقدامات لازم آنطور که باید صورت نگرفته است و بودجه لازم برای نجات شهرهای اهواز، حمیدیه و دشت آزادگان و اتصال کرخه به طور مستقیم به تالاب هورالعظیم در اختیار قرار داده نشده است.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون باید قبل از ورود به شرایط بحرانی اعتبارات لازم به این بخش تخصیص داده شود تا بتوان لایروبی این مسیرها را انجام داد تا از طغیان رودخانه کرخه به سمت شهرستان‌های حمیدیه و دشت آزادگان و ایجاد مشکلات اساسی مجدد برای مردم ممانعت به عمل آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet