انتخابات ریاست جمهوری
1398/08/26 15:15:00
سرویس صحن
کاظمی در نطق میان دستور:

پرداخت سریع یارانه ها در دستور کار دولت قرار گیرد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر لزوم پرداخت سریع یارانه ها گفت:از مقام عظمای ولایت تقدیر و تشکر می کنم که حمایت ویژه ای از تصمیم گیران و سران قوا درخصوص تصمیم مدیریت مصرف سوخت، داشتند.
پرداخت سریع یارانه ها در دستور کار دولت قرار گیرد نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر لزوم پرداخت سریع یارانه ها گفت:از مقام عظمای ولایت تقدیر و تشکر می کنم که حمایت ویژه ای از تصمیم گیران و سران قوا درخصوص تصمیم مدیریت مصرف سوخت، داشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103881639883.jpg پرداخت,سریع,یارانه,ها,در,دستور,کار,دولت,قرار,گیرد Icana

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدحمیدرضا کاظمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با آرزوی توفیق و سلامتی برای مقام عظمای ولایت و مرجعیت گفت: با توجه به مشکلات جدی حوزه انتخابیه ام در موضوع سیل فروردین 98 ،اما نطق عادی را در هفته آینده به سیل حوزه انتخابیه ام اختصاص می دهم.

نماینده پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: با توجه به موضوع سوخت و مشکلات جدی مردم و بی توجهی که تصمیم گیران درباره درست اجرا کردن این تصمیم گرفته اند، بنده این بحث را به موضوع افزایش قیمت سوخت اختصاص داده ام.

وی افزود: در ابتدا وظیفه دارم از مقام عظمای ولایت تقدیر و تشکر کنم که حمایت ویژه ای از تصمیم گیران و سران قوا درخصوص این تصمیم مهم داشتند، کردند. قَدر این ولایت را بدانید که در زمان های سخت به کمک تصمیم گیران آمده است.

چرا نمایندگان مردم از طریق رسانه های جمعی نسبت به افزایش قیمت سوخت بایستی مطلع شوند؟

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به رئیس مجلس که به عنوان یکی از سران قوا که در جلسه سران قوا حضور پیدا می کند، عرض کنم؛ آقای لاریجانی! چرا درخصوص چنین موضوع مهمی با نمایندگان مجلس مشورت نکردید؟ چرا نمایندگان مردم از طریق رسانه های جمعی نسبت به افزایش قیمت سوخت بایستی مطلع شوند؟این گلایه را به عنوان نماینده مردم می کنم و قطعاً این صحبت همه نمایندگان مردم است.

وی ادامه داد:درخصوص دولت بایستی عرض کنم درباره این موضوع مهم بی تدبیری کرده است و نسبت به اجرای این موضوع مهم که همه مردم را درگیر خود کرده است؛ بدون بسترسازی،بدون فضاسازی برای جامعه، بدون اینکه بیاییم مردم را نسبت به این موضوع مهم توجیه کنیم، بدون اینکه بسته های فرهنگی ، تبلیغاتی و اجتماعی و امنیتی و دیگر موضوعات داشته باشیم، این اقدام انجام شده است.درباره چنین موضوع مهمی بدون اینکه صداوسیما را به پای کار آورده و مسئولان ،صاحب نظران و کارشناسان را آورده تا با مردم صحبت کنند.

وی افزود:آیا نمایندگان مردم به اندازه کارشناسانی که در جلسات نظر می دهند،صاحب نظر نیستند؟ چرا نمایندگان مردم از طریق جراید و رسانه ها بایستی افزایش قیمت بنزین را مطلع شوند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:مسئولان کشور، وزرا، استانداران، فرمانداران، ائمه جمعه، روحانیت بایستی از ماه ها قبل نسبت به این موضوع مهم توجیه شده و مردم را از تریبون های مختلف توجیه می کردند.

افزایش قیمت بنزین بایستی با شیب ملایم انجام می گرفت؛نه رشد 300 درصدی

کاظمی تصریح کرد: مردم بدانند مجلس؛ در تصمیم گیری قیمت بنزین هیچ سهمی نداشته است،افزایش قیمت بنزین بایستی با شیب ملایم انجام می گرفت نه رشد 300 درصدی؛ اما بدانید با جلوگیری از حیف و میل و با مدیریت درست می شد بخشی از این صرفه جویی را هزینه فقرا، ضعفا و مستمندان کرد که اعتماد مردم نسبت به دولت و صداقت دولت و اجرای قوانین مهم به دست بیاید.

نماینده مردم پلدختر در مجلس تاکید کرد:برخی از کسانی  که نشستند، کارشناسان را آوردند و نظر کارشناسی گرفتند و همه را به زعم خود قانع کردند؛ منتقدین اجرای هدفمندی یارانه ها در گذشته بوده اند و این را به عنوان گداپروری مطرح می کردند، چرا الان مدافع این موضوع شده اند و به همین شیوه عمل می کنند؟ گذشتگان آمدند توجیه کردند، ولی شما حتی مردم را نسبت به این موضوع مهم توجیه نکردید.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکیدبر لزوم حفظ آرامش توسط مردم و همکاری با مجریان طرح مدیریت قیمت بنزین  خاطرنشان کرد: قشر آسیب پذیر جامعه قطعاً  خساراتی را از این فضا خواهند دید،لذا انتظار می رود اولا مسولان توجه به خواسته قشر آسیب پذیر کنند،دوماً سریعاً نسبت به پرداخت سریع یارانه ها اقدام شود و اشکالات روش فعلی با نظر نمایندگان و کارشناسان پیگیری شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet