خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/08/27 17:36:19
سرویس سیاسی
پورمختار:

دولت در موضوع کنترل قیمت ها به میدان عمل بیاید

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است، دولت در موضوع کنترل افزایش قیمت ها به گفتاردرمانی نپردازد و به میدان عمل بیاید.
دولت در موضوع کنترل قیمت ها به میدان عمل بیاید عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است، دولت در موضوع کنترل افزایش قیمت ها به گفتاردرمانی نپردازد و به میدان عمل بیاید. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104554463339.jpg دولت,در,موضوع,کنترل,قیمت,ها به,میدان,عمل,بیاید Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در خصوص رهنمودهای رهبر انقلاب نسبت به طرح مدیریت مصرف سوخت، گفت: در شرایط کنونی مردم نسبت به افزایش قیمت ها نگران هستند و این در حالی است که نمایندگان مجلس هم نگران وضعیت جامعه هستند.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در موضوع افزایش قیمت بنزین سیاستی را اعلام کرده است و هرکدام از قوا موضع گرفتند که هیچ افزایش قیمتی در ارائه کالاها و خدمات نباید افزایش پیدا کند و لازمه این موضوع نظارت قوی،صحیح و جدی از سوی دستگاه های مختلف دولتی است که مسول نظارت بر بخش های مختلف هستند.

وی ادامه داد:قیمت کالاها برعهده وزارت صمت و یا سازمان تنظیم بازار است و بازرسینی که حضور دارند؛ در حوزه محصولات کشاورزی وزارت جهاد باید نظارت کند، در موضو ع ارائه خدمات حمل و نقل و کرایه های تاکسی ها،حمل و نقل عمومی ،بار ،و هواپیما باید نظارت شود و همه این ها باید با جدیت کنترل شود.

پورمختار باتاکید براینکه دولت در موضوع کنترل افزایش قیمت ها به گفتاردرمانی نپردازد و به میدان عمل بیاید، مطرح کرد: دولت صرف اینکه بگوید قیمت ها را کنترل می کنیم، کفایت نمی کند؛ بلکه باید سامانه ای را اعلام کنند و برای مردم اطلاع رسانی کنند تا مردم به صورت موردی افزایش قیمت ها را در ارائه کالا و خدمات، اطلاع رسانی کنند تا با آن سریعا برخورد شود.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد؛ دولت باید به طور جدی به میدان بیاید و بر وضعیت بازار نظارت داشته باشد تا افزایش نرخ سوخت بر زندگی مردم تاثیر نگذارد.

پورمختار با اشاره به اینکه برخی از این موضوع سوءاستفاده کرده و قیمت ها را افزایش داده اند، ادامه داد: به تبع افزایش قیمت بنزین دیگران سوءاستفاده کرده و قیمت ها را چند برابر می کنند، برخی تاکسی ها و تاکسی های اینترنتی به افزایش قیمت ها روی آورده اند و این موضوع باعث نگرانی مردم  می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مقرر شده است که به 60 میلیون نفر از محل این درآمد مازاد افزایش قیمت بنزین یارانه پرداخت شود و این موضوع می تواند به مردم کمک کند،مطرح کرد: ارائه مابه التفاوت درآمدها از طرح مدیریت مصرف سوخت در کاهش مشکلات مردم و نیازمندان اثر مثبت و مستقیمی دارد ؛ولی همیشه تعدادی هستند که به نام مردم و دفاع از مردم شروع به سواستفاده و  اغتشاش می کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر وظایف دستگاه های انتظامی و نظارتی در برابر سودجویان تصریح کرد: اقدامات ضدامنیتی از قبیل آتش کشیدن بانک ها ،زخمی کردن مردم ،غارت اموال عمومی و فروشگاه ها،صلب آسایش که کار ضدانقلاب ،افراد معاند و حمایت شده از سوی دشمنان است، بی پاسخ نمی ماند و با قوت و جدیت از سوی دستگاه های امنیتی و انتظامی اقدام می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر معظم انقلاب صبح دیروز (یکشنبه) در درس خارج فقه با اشاره به طرح مدیریت مصرف سوخت فرمودند در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسی نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم.

ایشان فرمودند: سران قوا به پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفتند و طبعاً باید اجرا شود یقینا برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می شوند یا به ضرر آنهاست اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet